Zdjecie0193

W niedzielę, 4 grudnia w Empiku w Manufakturze odbyło się spotkanie autorskie  z Jurkiem Owsiakiem i jego nową książką „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania”.

Pozycja ukazała się nieprzypadkowo przed końcem roku i na miesiąc przed kolejny WOŚP, bo jak sam autor mówi, ma być podsumowaniem minionego 20-lecia  i chwaleniem się przed ludźmi tym, czego fundacja dokonała.

Książka nie jest powieścią, ale zbiorem anegdot i wspomnień autora o pracy w WOŚP. Owsiak stwierdził już na początku, że zanim usiadł do pisania, to przejrzał wszystkie zarejestrowane na kasetach finały, aby przypomnieć sobie najciekawsze i najistotniejsze informacje. Opowiedział kilka anegdot, które rozbawiły publikę i jednocześnie przypomniały stare czasy. 

Istotą książki jest też reporterska rejestracja wielu faktów już historycznych, jak np. denominacja pieniędzy, czy nazwiska ludzi mediów i polityki, którzy w różnych momentach tego 20-lecia angażowali się w WOŚP. Owsiak stwierdził też, że pragnie zarówno przez swoją działalność, jak i przy pomocy tej książki wygonić z naszej polskiej mentalności użalanie się nad sobą i narodową zawiść, a zaszczepić w nas dostrzeganie pozytywów i umiejętność dzielenia się osiągnięciami. Spotkanie było budujące i krzepiące. Myślę, że książka będzie równie ciekawa i inspirująca do działania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pisudski_-_festiwal_-_cz_2_20170929_1100179012
Piłsudski – Festiwal – spotkanie drugie (foto)
06032013_018
Spotkanie z Andreą Löw w Domu Literatury (foto)
191044
J.M. Coetzee “Ciemny kraj”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*