IMG_9760Za nami spotkanie z wokalistą zespołu Big Cyc, Jackiem “Dżej Dżejem” Jędrzejakiem. Muzyk pojawił się w środę, 16 marca, w Domu Literatury przy okazji wydania książki “Z gitarą przez Antyle”. Odbył się również mini koncert. Całość poprowadził Szymon Wiśniewski.

Podczas spotkania Jędrzejak opowiadał o swoich podróżach po całym świecie. Nie nazwał się “zawodowym reportażystą”, a “dociekliwym podróżnikiem”. Wraz z grupą przyjaciół wziął udział w kilku większych wyjazdach m.in. na Antyle i na tereny danych Indochin. W całość opowieści wplótł mnóstwo mniej lub bardziej zaskakujących anegdot.

Oczywiście nie zabrakło również odniesień do zespołu Big Cyc, wspólnych wyjazdów, także sprzed 1989 roku, na tereny Europy zachodniej.

joomplu:106008

Jacek “Dżej Dżej” Jędrzejak – basista i główny wokalista zespołu Big Cyc. Absolwent filologi polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Kompozytor, autor tekstów, członek grup Czarno-Czarni, a wcześniej Rokosz. Twórca takich przebojów jak: Makumba, Nogi, Słoikiczy Berlin Zachodni. Współpracował z programami telewizyjnymi “Lalamido” i “Rock-noc”. Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu Świat według Kiepskich, śpiewając piosenkę tytułową. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał około 30000 koncertów. Występował między innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w “Gazecie Wyborczej”, przez wiele lat prowadził audychę radiową “Radio Big Cyc”. Bohater filmu dokumentalnego Rokędrolowiec w reżyserii Włodzimierza Frąckowiaka.

Zobacz także:

Big Cyc w Akademii Sztuk Pięknych (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2013 – dzień drugi: Big Cyc (foto+wideo)

Big Cyc w Kinie Bałtyk (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5742
Zakochani w kuchni w Domu Literatury (foto)
IMG_7840
Spotkanie ze Sławomirem Rogowskim (foto)
IMG_7655
Ona czyta dla mnie – 5 minut dla książki (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*