IMG_7273Za nami “dzień bierezinowski” IX Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W sobotę, 12 grudnia w Domu Literatury rozstrzygnięto najważniejszy konkurs poetycki na debiut w naszym kraju, OKP im. Jacka Bierezina.

W tym roku laureatem został Radosław Jurczak z Łomianek. Nagrodę specjalną otrzymał Marcin Tomczak z Ostrołęki, a nagrodę publiczności – Marcin Mokry z Gliwic.

Od godz. 15 odbywały się spotkania literackie – najpierw z Marcinem Zegadło i Edwardem Pasewiczem. Po nich nastał czas na projekt “Dyrygując kakofonią: między angielskim a polskim”. Na scenie pojawili się Ben Borek, Sophie Collins, Nathan Hamilton, Agnes Lehoczky, Wojciech Bonowicz, Małgorzata Lebda, Elżbieta Wójcik-Leese i Adam Zdrodowski.

Po nich Seryjni Poeci – Wojciech Brzoska, Adam Kaczanowski, Bartłomiej Majzel, Marcin Orliński. Po godz. 18 “oddech prozatorski”, spotkanie z Michałem Cichym wokół jego książki “Zawsze jest dzisiaj”. W części “biereziowskiej” zaprezentowano finalistów konkursu, zorganizowano Turniej Jednego Wiersza “O czekan Jacka Bierezina”, który zwycięży Tomasz Bąk, a także wystąpiła formacja Brzoska/Gawroński.

joomplu:102968

13 grudnia – niedziela – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka
16:00 Puls Literatury i Mała Literacka: Spotkanie z laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima 2014, Hanną Krall z udziałem Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana (foyer Dużej Sali – Zachodnia 93).
18:00 Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima 2015 Prowadzenie – Bronisław Maj. Występ Karoliny Cichej z zespołem (Duża Sala – Więckowskiego 15) – wstęp na zaproszenia – transmisja internetowa na www.intv.pl.


Zobacz także:

IX Festiwal Puls Literatury – dzień Sułkowskiego (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 8 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 7 (foto)

Fonetyka w Domu Literatury (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
SAM_0557
Spotkanie z Alicją Mazan-Mazurkiewicz (foto)
odpoczno_20171201_1726338683
XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 9 (foto)
IMG_8481
Spotkanie z Ludwikiem Geblem w ŚFK (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*