Za nami inauguracja drugiej edycji Festiwalu Kryminału w Łodzi. W środę, 9 maja, w Poleskim Ośrodku Sztuki zorganizowano spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i promocję jego książki pt. “Żmijowsko”. Po spotkaniu dla chętnych przygotowano grę terenową opartą o powieść autora.

Wojciech Chmielarz  – pisarz i dziennikarz. Autor książek z cyklu Jakub Mortka, publikował między innymi dla „Pulsu Biznesu”, „Polityki” czy „Nowej Fantastyki”. W 2013 r. oraz w 2014 nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, w 2015 r. został jej laureatem za powieść „Przejęcie”. Z cyklu z Jakubem Mortką powstały książki:Podpalacz, Farma lalek, Przejęcie, Osiedle marzeń, Cienie. Poza tym napisał powieści kryminalne pt.:Wampir, Zombie.

Festiwal kryminału potrwa do 17 maja. Czekają na nas spotkania autorskie – 14 maja z Agnieszką Płoszaj, 15 maja z Mariuszem Czubajem i 17 maja z Cezarym Łazarewiczem, wycieczka szlakiem kryminały – 14 maja, kiermasz powieści i komiksów kryminalnych – 15 maja, projekcja filmu “Sprawa Gorgonowej” – 17 maja oraz gra towarzyska “Kolacja z arszenikiem” – 17 maja. Dodatkowo festiwalowi towarzyszy wystawa ilustracji autorstwa Joanny Kmieć.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)
Spotkanie autorskie z Magdaleną M. Baran (foto)
IMG_0043
Animatura/Litanimacja #2 bracia Quay (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*