karpowiczWe wtorek, 8 marca w Teatrze Nowym w Łodzi zorganizowano spotkanie z tegorocznym laureatem Paszportów Polityki, Ignacym Karpowiczem.

  
Pisarz opowiadał o kontekstach powstania książki, o bohaterach – najbardziej przypadła mu do gustu stara panna. Dość kontrowersyjnie wypowiadał się na temat roli popkultury. Dzięki niej ludzie się mniej mordują – mówił, nie do końca potrafiąc wytłumaczyć skąd takie stwierdzenie.

Spotkanie poprowadziła Justyna Sobolewska, dziennikarka pisma Polityka.

Ignacy Karpowicz (1976) – polski pisarz, prozaik, tłumacz z angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego, podróżnik. W 2006 r. opublikował debiutancką powieść pt. Niehalo, za którą został nominowany do Paszportów Polityki. W 2007 r. ukazała się jego druga powieść pt. Cud oraz reporterska książka o Etiopii Nowy kwiat cesarza. Powieść Gesty została w 2009 roku nominowana do nagrody literackiej Nike.

W październiku 2010 roku ukazała się kolejna powieść Ignacego Karpowicza zatytułowana Balladyny i romanse, która została nagrodzona Paszportem Polityki „za rozmach, odwagę i poczucie humoru oraz zaufanie do czytelnika, który zostaje zaproszony do inteligentnej rozmowy o współczesności”.

 
Ignacy Karpowicz Ignacy Karpowicz Ignacy Karpowicz
Ignacy Karpowicz Ignacy Karpowicz Ignacy Karpowicz

 

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baczynski_147
XX Finał Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (foto+wideo)
atrerie11
Nowy numer Arterii w sprzedaży
15102012_020
KsięgoZbiór Urodzinowy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*