IMG_8163W piątek, 3 listopada w Brzezinach rozstrzygnięto IX Ogólnopolski Konkurs Poezji Lirycznej im. Andrzeja Babaryko. Była to również inauguracja tegorocznej edycji regionalnej Festiwalu Puls Literatury – imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Dom Literatury w Łodzi.

W ramach finału odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród z udziałem jury: Rafała Gawina, Przemysława Owczarka, Andrzeja Strąka i Pawła Zybały, a także spotkanie z Radosławem Kobierskim, autorem zbioru wierszy „Coming Out” i Konradem Wojtyłą, autorem „Znaku za pytaniem”.

Główną nagrodę w konkursie zajęła Ewa Włodarska, kolejne Kacper Płusa i Rafał Baron. Nagroda specjalna powędrowała do Waldemara Remisiewicza, a wyróżnienia do Marty Jurkowskiej i Mirosława Kowalskiego.

Tegoroczna edycja Festiwalu Puls Literatury w Łodzi odbędzie się w dniach 23 listopada – 3 grudnia. Wcześniej jednak Festiwal pojawi się w Parzęczewie – 15 listopada, Radomsku – 17 listopada i Poddębicach – 18 listopada.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5562
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 12 (foto)
nowe_inspiracje_15_reg
Nowe Inspiracje 2015 – informacje
IMG_4566
Spotkanie z Krzysztofem Vargą w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*