IMG_029914 listopada w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpoczął się kilkudniowy Festiwal Literatury. Pierwszym gościem przy ul. Krzemienieckiej była poetka, Ewa Lipska.

Ewa  Lipska – jedna z najwybitniejszych poetek współczesnych należąca do generacji Nowej Fali.  Zawsze jednak osobna, tak jak osobna i wyrazista jest jej poetycka dykcja, nieufność do “zastanego”  języka, błyskotliwa metaforyka, gęstość znaczeń, paradoks. Autorka tekstów piosenek, felietonistka.   Przez wiele lat pracownik polskiej dyplomacji w Austrii. Uhonorowana prestiżowymi nagrodami za twórczość  literacką,  w  tym  Nagrodą  Literacką  “Gdynia”  za  tomik „Pogłos”.  Uczestniczka międzynarodowych festiwali literackich oraz pobytów stypendialnych (USA, Niemcy)

15 listopada w POSie odbędzie się spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, 21 listopada z Sylwią Chutnik, 22 listopada z Anną Bikont, a 24 listopada z Ryszardem Krynickim. Dodatkowo 16 i 23 listopada odbędzie się Literackie Turniej Scrabble, a 20 listopada warsztaty poetyckie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Pilipiuk – spotkanie z autorem
Chłopiec z latawcem – recenzja
Filmowy_paac_ziemi_obiecanej
Złoty Ekslibris i Superekslibris za rok 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*