IMG_029914 listopada w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpoczął się kilkudniowy Festiwal Literatury. Pierwszym gościem przy ul. Krzemienieckiej była poetka, Ewa Lipska.

Ewa  Lipska – jedna z najwybitniejszych poetek współczesnych należąca do generacji Nowej Fali.  Zawsze jednak osobna, tak jak osobna i wyrazista jest jej poetycka dykcja, nieufność do “zastanego”  języka, błyskotliwa metaforyka, gęstość znaczeń, paradoks. Autorka tekstów piosenek, felietonistka.   Przez wiele lat pracownik polskiej dyplomacji w Austrii. Uhonorowana prestiżowymi nagrodami za twórczość  literacką,  w  tym  Nagrodą  Literacką  “Gdynia”  za  tomik „Pogłos”.  Uczestniczka międzynarodowych festiwali literackich oraz pobytów stypendialnych (USA, Niemcy)

15 listopada w POSie odbędzie się spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, 21 listopada z Sylwią Chutnik, 22 listopada z Anną Bikont, a 24 listopada z Ryszardem Krynickim. Dodatkowo 16 i 23 listopada odbędzie się Literackie Turniej Scrabble, a 20 listopada warsztaty poetyckie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4060
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)
walen_011
Literackie Walentynki w ŚFK (foto)
Repozytorium_UL
Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*