amosOz_6083Trzy dni gościł w Łodzi wybitny izraelski pisarz, Amos Oz. Pierwszego dnia odbyła się prywatna kolacja z udziałem pisarza. 20 maja twórca odebrał doktorat honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzenie odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Tego samego dnia w Auli Fioletowej Wydziału Prawa i Administracji UŁ pisarz wygłosił otwarty wykład zatytułowany Israel – dreams and realities. Ostatni raz z łódzkimi wielbicielami Amos Oz spotkał się w czwartek w księgarni Matras mieszczącej się w Manufakturze. Po tym wydarzeniu autor udał się do Warszawy.

joomplu:50376

Amos Oz – eseista, prozaik i publicysta, najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz. Studiował literaturę i filozofię na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Walczył w wojnie sześciodniowej oraz w wojnie Jom Kipur. Od lat działa na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Autor m.in. książek Mój Michał (1968) Dotknij wiatru, dotknij wody (1973), Opowieść o miłości i mroku (2002). Od kilku lat wymienia się go wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

/fot. mat.prom. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Zobacz także:

Michael Davidson w Łodzi (foto)

Jonathan Carroll w Łodzi (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
15102012_020
KsięgoZbiór Urodzinowy (foto)
Mała książka – wielki człowiek (foto)
DSC02618
Narodowe Czytanie Quo vadis w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*