IMG_8795ploszajW poniedziałek, 14 maja, w Poleskim Ośrodku Sztuki zorganizowano kolejne spotkanie w ramach II Festiwalu Kryminału. Tym razem bohaterką była łodzianka, Agnieszka Płoszaj. Dyskusja dotyczyła jej najnowszej książki pt. „Ogrodnik”. Poprowadził ją Andrzej Rostocki.

Ogrodnik – po wyjściu cało z konfrontacji z Witoldem Dalesem i jego synem, Julii wydaje się, że wreszcie będzie mogła spać spokojnie. Szef mafijnego półświatka jest co prawda gotów zrezygnować z zemsty, ale… Julia nie ma wyjścia – będzie musiała z nim współpracować, żeby chronić swoich bliskich. Tymczasem partner Julii, Tomek, prowadzi śledztwo w sprawie zakatowanej na śmierć nastolatki. Dziwnym trafem znów wszystko kręci się wokół Julii i Mani, a zagadka ma swoje korzenie w gorącej Samarkandzie.

Festiwal kryminału potrwa do 17 maja. Czekają na nas spotkania autorskie – 15 maja z Mariuszem Czubajem i 17 maja z Cezarym Łazarewiczem, kiermasz powieści i komiksów kryminalnych – 15 maja, projekcja filmu „Sprawa Gorgonowej” – 17 maja oraz gra towarzyska „Kolacja z arszenikiem” – 17 maja. Dodatkowo festiwalowi towarzyszy wystawa ilustracji autorstwa Joanny Kmieć.

Zobacz także:

Inauguracja II Festiwalu Kryminału w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6878
Kawiarnia Literacka: Leszek Engelking (foto)
21022013_044
Promocja najnowszych Arterii (foto)
pucharwinakleszczz
42. Turniej Jednego Wiersza „O Puchar Wina” (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*