czaczkowskaW czwartek, 25 lutego o godzinie 19 Fundacja Carpe Diem wraz z Domem Literatury zapraszają na spotkanie autorskie z Ewą K. Czaczkowską, podczas którego będzie miała miejsce promocja książki pt. Papież, który uwierzył. Spotkanie poprowadzi Marek Zając. Wstęp wolny.

Jeszcze pół wieku temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka. W latach 50. większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie. Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły.

Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

Ewa K. Czaczkowska – dziennikarka, publicystka, historyk, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka m.in. bestsellerowych książek: Siostra Faustyna. Biografia świętej, Cuda świętej Faustyny, Kardynał Wyszyński. Biografia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiegozbior
KsięgoZbiór VII – Zakazany
ksiazki
Literatura – sierpień 2017
slepy-demon-sieciechbig552638
Kawiarnia Literacka: Spotkanie z Witoldem Jabłońskim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*