W tym nietypowym dla nas wszystkich okresie zapraszamy do udziału w spotkaniach online z pisarzami/pisarkami. Prezentować będą fragmenty swoich tekstów, opowiadać o twórczości, będziecie mogli również zadawać im pytania.

Planujemy każdego dnia transmisje

Rozpiska
Środa, 18 marca godz. 20

MARCIN PIERZCHLIŃSKI – Ur. 1987, poeta, artysta wizualny. Laureat projektu „Połów 2018” (Biuro Literackie), nominowany do nagrody głównej w XXIII konkursie im. Jacka Bierezina. Publikował m. in. w „Lampie”, „Wakacie” i „Dwutygodniku”. Jego wiersze znalazły się w antologii „Globalne wioski” (Stowarzyszenie Instytut Badań nad Dyskursami, 2019). W roku 2018 w koszalińskiej Galerii Scena otworzono jego pierwszą solową wystawę pt. „Twoje niedbalstwo grozi pożarem”. Pracuje w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki i organizuje spotkania autorskie.

Czwartek, 19 marca, godz. 20

MARCIN JURZYSTA – ur. 1983 w Elblągu, poeta, literaturoznawca, krytyk literacki, członek projektu muzycznego 3. Piętro. Publikował w wielu ogólnopolskich czasopismach literackich, jego utwory tłumaczono między innymi na: niemiecki, czeski, turecki, litewski i angielski. Wydał tomy wierszy: ciuciubabka (Biblioteka Arterii, Łódź 2011) – nominowany do nagrody debiutanckiej książki roku w konkursie Złoty Środek Poezji w Kutnie, Abrakadabra (Biblioteka Arterii, Łódź 2014) i Chatamorgana (Biblioteka Arterii, Łódź 2018). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Toruniu.

Czwartek, 26 marca, godz. 19
Tomasz Mielcarek (ur. 1974 w Szczecinku).
W 2013r. zdobył nagrodę główną w XIX konkursie im. J. Bierezina w Łodzi. Opublikowana w 2014r. Obecność/Presence (wyd. Dom Literatury w Łodzi/Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi; przełożył na język angielski David Malcolm) otrzymała Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza za najlepszy poetycki debiut książkowy roku. Jego wiersze były przekładane na język angielski, białoruski, bułgarski, rosyjski, rumuński i słowacki. Mieszka w Londynie.

Piątek, 27 marca, godz. 19

Kinga Piotrowiak-Junkiert
urodziła się w 1982 r. Poetka, badaczka, tłumaczka i redaktorka. Na co dzień wykłada literaturę węgierską na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Autorka monografii Świadomość zwrócona przeciwko sobie samej. Imre Kertész wobec Zagłady (Warszawa, 2014). Ostatnio w jej przekładzie ukazały się książki: Imre Kertész, Ostatnia gospoda (W.A.B, 2016), Géza Röhrig, Oskubana papuga Rebego. Zmyślone opowieści chasydzkie (Austeria 2016) oraz Zoltán Halasi, Droga do pustego nieba (Nisza 2017). Autorka tomu Pieśni Myrmidonu (Dom Literatury w Łodzi, 2019). Prowadzi blog dyskretnyurokdrobiazgow.blogspot.com i projekt Gdzie się podziały poetki? Tu są! Mieszka w Poznaniu.

Piątek, 27 marca, godz. 20

Rafał Gawin, ur. 1984. Poeta, konferansjer, korektor, recenzent i reanimator kultury. Opublikował 4,5 książki z wierszami, w tym poemat Jem mięso (2019). Tłumaczony na języki, ostatnio włoski i chyba kurdyjski. Prowadzi „Wiersz wolny” w „Liberte!”, redaguje „Arterie”. Pracuje w Domu Literatury w Łodzi.

Niedziela, 29 marca, godz. 20

Jakub Węgrzyn – poeta, slamer, aktor, dziennikarz, wokalista. Laureat kilkudziesieciu slamów poetyckich w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Świnoujściu oraz Otwocku. Publikuje głównie w sieci, ale jego wiersze można też znaleźć w pismach i zinach literackich. Ostatnio związany z warszawską bohemą muzyczną tworzy improwizowane melorecytacje na jam sessionach, głównie na warszawskiej Pradze.

Link do transmisji tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
apostrof
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
poezjomat
Poezjomat w OFF Piotrkowskiej
24lipca_006
Rok Reymonta 2017 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*