ksiazkiW marcu tradycyjnie najważniejszym wydarzeniem literackim organizowanym w Łodzi będzie finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o nagrodę im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Poza tym spotkania m.in. z Ziemowitem Szczerkiem, Janem Gondowiczem oraz dyskusja na temat K.I. Gałczyńskiego.

3 marca, 17

Spotkanie Koła Przyjaciół Biblioteki

MBP Łódź-Polesie F.7 (Armii Krajowej 32)
3 marca, 18

Wieczór poezji kresowej

OK Górna (Siedlecka 1)
4, 11, 18, 25 marca

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodszych

MBP Łódź-Polesie F.10 (Więckowskiego 32)
5 marca, 16

Warsztaty literackie dla licealistów

Dom Literatury (Roosevelta 17)
5 marca, 17

„Łączka. Dialog literatury z historią” – Krzysztof Szwagrzyk i Przemysław Dakowicz

IPN (Orzeszkowej 31/35)
5 marca, 18

Spotkanie ze Sławomirem Lachowskim

Poleski Ośrodek Sztuki (Krzemieniecka 2a)
6 marca, 12

Kierunek e-książka. Spotkanie w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego (Matejki 32/38)
6 marca, 17

Warsztaty literackie

Łódzki Dom Kultury (Traugutta 18)
6 marca, 18:30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kawiarnia POS (Krzemieniecka 2a)
6 marca, 19

Spotkanie z Anną Arno i promocja książki „Konstanty Ildefons Gałczyński. Niebezpieczny poeta”

Dom Literatury (Roosevelta 17)
7 marca, 17:12

Spotkanie Naukowo Fantastycznego Zespołu

MBP Łódź-Polesie F. 12 (Wróblewskiego 67)
10 marca, 18

20 letni poeci Warszawy czasu pogardy – wiersze i piosenki Wacława Bojarskiego

OK Górna (Siedlecka 1)
10 marca, 18:30

Wolna Trybuna Twórczości

OK Górna (Siedlecka 1)
11 marca, 17

Gawęda literacka Leona Sikorskiego

MBP Łódź-Śródmieście (Struga 14)
11 marca, 17

Bitwa na słowa: Stolik Poetycki kontra Koło Pisarzy i Poetów „Kamena”

CKM Filia Dąbrowa (Dąbrowskiego 93)
11 marca, 18

Spotkanie z autorką powieści kryminalnych Katarzyną Bondą

AOIA (Zachodnia 54/56)
11 marca, 19

Mała Literacka: Tłumacze w teatrze

Teatr Wielki (Więckowskiego 15)
12 marca, 17

Spotkanie ze Zdzisławem Szczepaniakiem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Piłsudskiego (Gdańska 100/102)
13 marca, 19

Kawiarnia Literacka: Tygiel Kultury

Dom Literatury (Roosevelta 17)
14 marca, 17

Wieczór autorski Pawła Patory

POS Filia Karolew (Bratysławska 6a)
14 marca, 18

Warsztaty literackie

Dom Literatury (Roosevelta 17)
15 marca, 17

XXIII Finał Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K.Baczyńskiego

Dom Literatury (Roosevelta 17)
17 marca, 18

20 letni poeci Warszawy czasu pogardy – wiersze i piosenki Andrzeja Trzebińskiego

OK Górna (Siedlecka 1)
17 marca, 18:30

Wolna Trybuna Twórczości

OK Górna (Siedlecka 1)

18 marca, 12:15

Katamaran Bibliotekarzy – Anna Krzemińska-Sobczak

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Piłsudskiego (Gdańska 100/102)
18 marca, 17

Warsztaty poetyckie

Dom Literatury (Roosevelta 17)
18 marca, 17

Wieczór autorski Małgorzaty Skwarek – Gałęskiej

Columbus Caffee (Piotrkowska/ Traugutta)
18 marca, 18

Literatura i kultura w łódzkim getcie

Centrum Dialogu (Wojska Polskiego 83)
19 marca, 10:30

Spotkanie autorskie z Wiesławem Michalakiem

MBP Łódź-Śródmieście F. 9 (Brzeźna 10)
20 marca, 18

Katamaran Literacki – Aldona Borowicz

AOIA (Zachodnia 54/56)
20 marca, 18

Spotkanie z Mariuszem Grzegorzkiem i Mariuszem Wilczyńskim

Poleski Ośrodek Sztuki (Krzemieniecka 2a)
20 marca, 18

Promocja tomu poezji Lektorium – źdźbło

Łódzki Dom Kultury (Traugutta 18)
20 marca, 18

Spotkanie z Janem Gondowiczem

Klub Nauczyciela (Piotrkowska 137/139)
20 marca, 19

Kawiarnia Literacka: Ziemowit Szczerek

Dom Literatury (Roosevelta 17)
21 marca, 11

Spotkanie autorskie i warsztaty literackie z Katarzyną Georgiou

MBP Łódź-Polesie F. 15 (Ganizonowa 38)
21 marca, 18

Róże dla Różewicza – wieczór autorski Grupy Literackiej Centauro

BOK Na Żubardzkiej (Żubardzka 3)
21 marca, 18
Sienkiewicz i Trylogia z perspektywy tatarskiej
Poleski Ośrodek Sztuki (Krzemieniecka 2a)
21 marca, 18

Warsztaty Poetyckie

MBP Łódź-Śródmieście (Struga 14)
24 marca, 18

20 letni poeci Warszawy czasu pogardy – wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

OK Górna (Siedlecka 1)
24 marca, 18

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Poleski Ośrodek Sztuki (Krzemieniecka 2a)
24 marca, 19

Wieczór autorski Joanny Czajkowskiej

OK Górna (Siedlecka 1)
25 marca, 18

Spotkanie z poetką Urszulą Kowalską

MBP Łódź-Polesie F. 7 (Armii Krajowej 32)
26 marca, 16

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Na Złotnie

MBP Łódź-Polesie F. 15 (Ganizonowa 38)
26 marca, 17

Prezentacje tekstów członków Centauro i KliN-u

Klub Nauczyciela (Piotrkowska 137/139)
26 marca, 17

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

MBP Łódź-Polesie F.3 (Perla 9)
26 marca, 17

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

MBP Łódź-Polesie F. 9 (Zielona 77)
26 marca, 18

Wieczór autorski Anny Kiesewetter

Klub Nauczyciela (Piotrkowska 137/139)
27 marca, 17

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

MBP Łódź-Śródmieście F. 8 (Ogrodowa 24)
27 marca, 17

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

MBP Łódź-Śródmieście F. 11 (Próchnika 7)
27 marca, 19

Kawiarnia Literacka: Wojciech Birek – tłumacz literatury komiksowej

Dom Literatury (Roosevelta 17)
27 marca, 19

Literatura Najnowsza Dla Średniozaawansowanych # 2: Andrzej Bobkowski

Niebostan (Piotrkowska 17)
28 marca, 18

Warsztaty literackie

Dom Literatury (Roosevelta 17)

Zapraszamy

Cieszkowskiego 11 A

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzienniki
Dawid Sierakowiak Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta
Literatura – marzec 2021
159047_books
XI Slam Poetycki w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*