witkowski_plakat_www_800pxMichał Witkowski ponownie w Małej Literackiej. Tym razem wraz z aktorami Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi pisarz przeczyta fragmenty nieopublikowanej jeszcze książki Fynf und cfancyś. Ostatnie spotkanie w tym sezonie teatralnym będzie wyjątkowo gorące. Poprowadzi je Róża Augustyniak. Impreza rozpocznie się w niedzielę, 21 czerwca o godz. 16 na Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Wstęp jest bezpłatny.

Dianka szuka szczęścia w Wiedniu, który zdaje się być spełnieniem marzenia o zachodnioeuropejskim raju. Wstępem do niego jest jednak męski szalet, w którym zarobić najłatwiej. Na jej drodze staje pewien Polak o wiele obiecującej ksywie „Fynfundcfancyś”.

Cierpki humor, groza codzienności i niedyskretny urok lat 90. Najnowsza powieść enfant terrible polskiej literatury to powrót autora do jego literackich korzeni.

Róża Augustyniak – teatrolog, dziennikarka, recenzentka teatralna. Autorka felietonów, w których podejmuje refleksje nad kondycją człowieka w niestabilnej współczesności. Pracę magisterską napisała o kampie jako formie teatralizacji życia, przejawów kreacyjności doszukuje się bowiem zarówno w codzienności jak i w sztuce.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkania autorskie online dla dzieci i dorosłych Biblioteki Piłsudskiego
tygielkultury
Kawiarnia Literacka: Tygiel Kultury
nieszpory
Spotkanie z Agnieszką Drotkiewicz
2 komentarze
  • Gets
    1 listopada 2015 at 12:06

    Ja też długo na nią czekałam, jak się dowiedziałam parę miesięcy temu, że książka się nie ukaże byłam rozczarowana, ale też zła. Dlatego teraz bardzo mnie ucieszyła informacja, że jednak będę mogła ją przeczytać.

  • Elwira
    27 października 2015 at 17:29

    tak długo na nią czkałam. Bardzo się cieszę, że będę miała okazję ją przeczytać.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*