literackiepodworkoZ czym Wam się kojarzy podwórko? Z bieganiem, siniakami na kolanach i podwórkowymi przyjaźniami? A może z ciemną przestrzenią, otoczoną z czterech stron betonem? Ciepło, ciepło, ale u nas jest gorąco! Pokażemy Wam, że podwórko ma sporo wspólnego z literaturą! Stara fabryka Ramischa, czyli OFF Piotrkowska to przestrzeń, w której pokażemy Wam drugą odsłonę Literackiego Podwórka. Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, Dom Literatury i klub DOM zapraszają wszystkich na Literackie Podwórko w OFF Piotrkowskiej!

W PROGRAMIE:
GODZ: 14.00
Lepsze niż manga! Warsztaty „teatru kamishibai” dla dzieci od lat 6. Kreujemy fantastyczne historie i pokazujemy je na małej scenie. Warsztaty prowadzi: Katarzyna Kępska. Prosimy zgłoszenia na warsztaty przysyłać na adres: lodz @poczta.krytykapolityczna.pl

GODZ.: od 14.00 do 17.45
(mapa rozdawana w trakcie wydarzenia)
Literacki Szlak. Czy zastanawiałeś się jak to jest wejść do OFFu i usłyszeć swoje myśli? Wybierz się w literacką podróż z mapą. Co kwadrans od godz. 14.00 do 17.45 w różnych zakątkach OFFu usłyszysz teksty o łódzkiej wściekłości i wrzasku, miłości i seksie, hipsterach i origami. Od Ciebie zależy jak skończy się ta historia! Łódzcy aktorzy czytają teksty łódzkich autorów. Na szlaku swoją prapremierę będą miały teksty z antologii „Nie sŁÓDŹ!”.

GODZ.: od 14.00
Antykwariat na powietrzu.

GODZ.: 16.00 (SCENA LETNIEGO KINA)
„OFFowe biografie. Kobiety których nie znacie”. Spotkanie z Małgorzatą Czyńską (autorką książki „Kobro. Skok w przestrzeń”), Markiem Beylinem (autorem książki „Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow) i Anką Leśniak (łódzką performerką, tworczynią instalacji „Eugenia żeni się”, która powstała w ramach projektu „invisible in visible”/niewidzialne widzialnego). Niepokorna sztuka i niepokorne biografie. Jak nie bać się o nich pisać?

GODZ.: 18.00 (SCENA LETNIEGO KINA)
Venus w futrze. – Teatralne czytanie performatywne dramatu Jarka Zaręby inspirowanego powieścią Leopolda Von Sacher Masocha w wykonaniu aktorów z fundacji „ależ Gustawie”! Reżyseria: Karol Starnawski Czasy się zmieniają, ale miłość – nie. Studium uzależnienia i poniżenia ze sztuką w tle.

GODZ.: 20.00 (KLUB DOM)
„Głos z OFFu”. Slam poetycki w klubie DOM
Turniej poetów, będący skrzyżowaniem poezji z popisem oratorskim. Amatorzy i profesjonaliści rywalizują ze sobą na autorskie teksty. O tym kto wygra zdecyduje publiczność. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: lodz @poczta.krytykapolityczna.pl nagroda główna w slamie – 450 zlotych + nagrody rzeczowe.

OK. godz 21.30 (KLUB DOM)
KONCERT ZESPOŁU „MARNE SZANSE”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
calyoff
Cały OFF czyta dzieciom
Kawiarnia Literacka: Bogusław Bujała
ksiazkomaniak
Wiosna Mały książkomaniak – II edycja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*