tuwim_promocja22 października o godz. 18 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się wieczór poetycki poświęcony twórczości Juliana Tuwima, którego rok obecnie obchodzimy.

Projekt Tuwim obecny do rozmowy o wierszach najbardziej znanego łódzkiego poety zaprasza jego następców. Ośmioro poetów opowie o swoich Tuwimowskich fascynacjach i podejmie poetycki dialog z mistrzem.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni: Artur Fryz, Piotr Grobliński, Michał Kędzierski, Krzysztof Kleszcz, Przemysław Owczarek, Maciej Robert, Jolanta Sowińska-Gogacz i Zdzisław Jaskuła (zwłaszcza występ tego ostatniego jest małą literacką sensacją). Każde z nich opowie o swoim ulubionym wierszu Tuwima – wierszu, który poeta ceni ze względu na walory formalne, metaforykę, melodię wiersza… Ale na tym nie koniec: współcześni poeci zaprezentują też swoje utwory pisane w poetyckim dialogu z Tuwimem. Mogą to być kontynuacje, polemiki, parodie…

Wiersze Tuwima przeczyta aktor Teatru im. Stefana Jaracza Piotr Krukowski. Na zakończenie kilka piosenek zaśpiewa zespół Agnellus. Spotkanie odbędzie się w sali kolumnowej ŁDK. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mały książkomaniak zaprasza po raz szósty
Bilet_pamiatkowy_Narodowe_Czytanie_Lalki
Narodowe Czytanie „Lalki” w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
Plovdiv – Europejska Stolica Kultury 2019 w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*