Listopadowe warsztaty w Teatrze CHOREA w Łodzi

Stowarzyszenie Teatralne CHOREA zaprasza na jedne z ostatnich szkoleń w ramach tegorocznego projektu Laboratorium Kreatywnego Działania, poświęcone muzyce i dźwiękowi. Zachęcamy do udziału artystów, pracowników kultury, pasjonatów sztuki, pedagogów i nauczycieli.

„Reżyseria dźwięku”
20.11.2021r. (sobota) | 10-18 | 160 zł
Warsztat ma na celu wprowadzenie uczestników w podstawy akustyki pomieszczeń, elektroakustyki, technik mikrofonowania, emisji głosu i emisji instrumentów muzycznych, a także korzystania ze zdobyczy technologii we współczesnej sztuce. W teorii i w praktyce uczestnicy wraz z prowadzącym ustalą co można, czego nie należy, a czego wręcz nie wolno robić podczas pracy z dźwiękiem. Poznają fachową terminologię, która umożliwi precyzyjniejszą komunikację na płaszczyźnie reżyser-realizator, bądź artysta-realizator. Nauczą się również jak pracować z mikrofonem oraz jak stosować „sztuczki”, które uatrakcyjnią widowisko.

Prowadzenie: Marcin „Dobiś” Dobijański

Marcin Dobijański — realizator dźwięku. Z wykształcenia elektronik i muzyk. Studiował także na kierunku aktorsko-impresaryjnym Międzynarodowego College’u Twórczości oraz na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Od 1994 roku specjalizuje się w obsłudze produkcji „live”. Jako realizator współpracował dłuższy czas z Elżbietą Adamiak oraz zespołami: Normalsi, Tosteer, Power of Trynity, Leafless Tree, Rezerwat, Proletaryat. Od 2012 roku współpracuje na stałe z grupą Varius Manx. Współorganizował przeglądy konkursowe, realizował dźwięk w wielu spektaklach teatralnych i parateatralnych oraz realizował wydawnictwa płytowe. Jako muzyk i wokalista współpracował z łódzką grupą artrockową „Prząśniczki”, jako muzyk i kompozytor z Iwoną Jędruch, a jako wokalista brał udział w „Oratorium Dance Project” i „Szukając Solidarności”.

„Muzyka w teatrze”
21.11.2021r. (niedziela) | 10-14 | 80 zł
Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji uczestników, w zakresie wykorzystywania narzędzi muzycznych oraz współczesnych technologii w pracy scenicznej i teatralnej. Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się wsłuchiwania, rozpoznawania i rozumienia dźwięków, oraz budowania z nich dramaturgii. Uczestnicy dowiedzą się również, jak stworzyć muzykę na bazie instrumentów, które nie są instrumentami, a zawsze są „pod ręką”.

Prowadzenie: Paweł Odorowicz / Endless Tree Production

Paweł Odorowicz — muzyk, instrumentalista, kompozytor, aranżer, kameralista, sideman, realizator nagrań, producent muzyczny, animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2011-2014 wykładowca w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji tejże uczelni. Wielopłaszczyznowy, wielokierunkowy wykonawca, twórca i kompozytor — od muzyki poważnej, poprzez piosenkę i jej pochodne, aż po muzykę ilustracyjną. Od 2000 roku prowadzi własne studio nagraniowo-produkcyjne ukierunkowane na rejestrację muzyki oraz produkcję muzyczną. Ma na swoim koncie ponad 40 wydawnictw CD i DVD, na których pojawia się jako muzyk, producent, aranżer i realizator. W 2019 założył firmę Endless Tree Production — artystyczny kombajn do zbierania szczęścia w sztuce (inaczej: mobilne studio nagrań, live recording, field recording, produkcja muzyczna, świadczy również usługi w ramach edukacji artystycznej i managementu kulturalnego).


Widzimy się w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ulica Tymienieckiego 3

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
– mailowo: teatrchorea@gmail.com
– telefonicznie: +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki).

Projekt Laboratorium Kreatywnego Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *