lipnickaporterW sobotnie popołudnie, 20 listopada w Klubie Nauczyciela przy Piotrkowskiej 137/139 zorganizowano recital Anity Lipnickiej i Johna Portera. Artyści promowali swoją ostatnią płytę – „Goodbye”, która na rynku ukazała się 2 lata temu.

   
Podczas recitalu Anita i John poza piosenkami z ostatniej płyty zaprezentowali również swoje starsze przeboje. Po ponad godzinnym recitalu muzycy spotkali się ze swoimi fanami. Cierpliwie podpisywali płyty, plakaty i pocztówki oraz chętnie pozowali do zdjęć.

Anita Lipnicka nawiązała współpracę z Johnem Porterem w 2002 roku. Ich pierwszy wspólny album     „Nieprzyzwoite piosenki” przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszych miejscach list sprzedaży. Płyta osiągnęła status platyny i otrzymała Fryderyka w kategorii Album Roku Pop. Pod koniec 2005 roku ukazał się krążek „Inside story”, który powtórzył sukces pierwszej płyty. Na początku 2008 ukazała się ostatnia płyta duetu – „Goodbye”, która pokryła się złotem.

Obecnie Anita Lipnicka skupiła się na promocji swojego solowego krążka – „Hard Land of Wander”. Wydawnictwo zostało nagrodzone złotą płytą i otrzymało nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka.

 
Lipnicka i Porter w Klubie NauczycielaLipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela Lipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela Lipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela
Lipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela Lipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela Lipnicka i Porter w Klubie Nauczyciela
   
Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wyrostek_20120415-7628
Marcin Wyrostek & Coloriage w Wytwórni (foto)
Tomasz_Stako_28072011-4628gw
IV Letnia Akademia Jazzu: Tomasz Stańko (foto)
Urodziny Manufaktury 2019 – Beata i Bajm (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*