LipDuby łódzkich uczelni (wideo)

filmmUniwersytet i Politechnika Łódzka postanowiły promować się w nietypowy sposób. Obie uczelnie przygotowały LipDuby, krótkie klipy stworzone jednym ujęciem z dodanym podkładem muzycznym. Pierwszy z nich miał premierę 31 maja, drugi będzie można obejrzeć już 9 czerwca.

 
Historia LipDubów nie jest zbyt długa. Pomysł powstał w 2006 roku, kiedy to Jakoba Lodwicka, założyciela firmy Vimeo, spacerując ze słuchawkami nagrał to, dodał podkład muzyczny i umieścił całość w internecie. Zasady są dwie i to dość proste. Pierwsza – uczestnicy zabawy udają, że śpiewają do w tle słyszanej muzyki (coś w stylu „Mini playback show”). Druga – całość nagrana jest jednym ujęciem.

Pierwszym polskim uczelnianym LipDubem była produkcja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z początku grudnia 2009 roku. Nie był to projekt udany, o czym wiedzieli sami autorzy, jednak zrealizowany klip wrzucili do netu, chwaląc się swoim pomysłem.

 

Kolejnym projektem, był teledysk SGH w Warszawie. LipDub powstały kilkanaście dni po krakowskim klipie zawojował internet, a wzmianki o nim pojawiły się w ogólnopolskich mediach. Trzeba powiedzieć, iż jest to jak do tej pory najlepszy polski, uczelniany LipDub, jaki nakręcono. Studenci tańczą i śpiewają w rytm piosenki Footloose.

Łódzkie uczelnie nie chciały być gorsze i także przygotowały swoje klipy. 31 maja w kinie Cytryna można było obejrzeć zabawę studentów Uniwersytetu Łódzkiego do piosenki zespołu Chumbawamba –  I get knocked down.

Oczywiście bardzo sympatycznie, że studenci mieli pomysł i go zrealizowali, jednak trzeba powiedzieć, iż cała produkcja na tle LipDubu SGH i zagranicznych produkcji jest mocno średnia. Trochę zabrakło pomysłów na to, co poszczególne postacie robił, ale jak się mówi pierwsze koty za płoty.

9 czerwca w Sali Widowiskowej PŁ będzie mieć premierę LipDub AZS-u Politechniki Łódzkiej. Na razie w necie pojawił się zwiastun produkcji. Widać już, że dużo się działo, nie zabraknie pokazów sprawnościowych. Całość zrealizowana została do piosenki zespołu Black Eyed Peas. W zabawie wzięło udział ponad 200 osób. Czy Polibuda pokona Uniwerek w uczelnianych LipDubach? Zobaczymy po premierze klipu.

/foto. www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy