Czwartkowe wieczory w lipcu będą prawdziwą teatralną ucztą! Deski plenerowej sceny na rynku Manufaktury przejmie zespół Teatru Małego, a wraz z nim wyjątkowi Goście. Duża dawka humoru i najlepszej rozrywki gwarantowana!

Komedie Teatru Małego

Począwszy od 8 lipca, w każdy czwartek o godz. 19, Goście Manufaktury będą mogli spędzić wspaniałe wieczory w towarzystwie Teatru Małego. Na pierwszy ogień zespół zaprezentuje przewrotną komedię Szymona Turkiewicza, „Stosunki prawne”. Sztuka przedstawia małżeństwo jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – jeśli pierwsza nie okaże się sukcesem, zawsze można założyć kolejną. Utrzymane w stylu prawniczego wywodu, „Stosunki prawne” prezentują codzienność małżonków, którzy wraz z biegiem lat podchodzą do swojego związku coraz bardziej jak do umowy biznesowej, zatracając przy tym uczucia i wrażliwość. Jak zakończą się negocjacje między parą?

15 lipca Teatr wystawi sztukę Anny Burzyńskiej, „Akompaniator”. Miłość od szaleństwa dzieli jeden krok? Na pewno w świecie wielkich artystów i wielkich uniesień. Tytułowy akompaniator zakochuje się bez pamięci w diwie operowej, której pomaga w przygotowaniach do występów, akompaniując znad fortepianu. Gościnnie w spektaklu zagra Agnieszka Makówka, wyjątkowo uzdolniona śpiewaczka operowa z Teatru Wielkiego w Łodzi. Tego nie można przegapić!

Jubileusz Trzeciego Oddechu Kaczuchy

Trzeci z kolei czwartek upłynie pod znakiem świętowania 40-lecia zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Andrzej Janeczko i Maja Piwońska zaśpiewają swoje największe przeboje, takie jak Wódz, Kombajnista czy Pytania syna poety. To będzie wyjątkowa okazja by posłuchać duetu, który z charakterystycznym humorem i dystansem od wielu lat śpiewająco komentuje bieżące wydarzenia w kraju.

O!Impro znów zaskoczy

Ostatni lipcowy czwartek będzie należał do zespołu O!Impro. Młodzi aktorzy przedstawią „Wieczór komediowy”, czyli spektakl złożony z krótkich improwizowanych form. To od widzów będzie zależało, jak potoczą się losy bohaterów, a jedynym ograniczeniem niech pozostanie wyobraźnia.

Harmonogram:

8 lipca, godz. 19 – Stosunki prawne

15 lipca, godz. 19 – Akompaniator

22 lipca, godz. 19 – koncert z okazji 40-lecia zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy

29 lipca, godz. 19 – O!Impro, Wieczór komediowy

 

*Wstęp na wszystkie spektakle jest darmowy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stosunki Prawne w Teatrze Małym
licence
License To Disturb/Noc w Wenecji w Manufakturze
Klaps
Klaps! 50 twarzy Greya w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*