IMG_1824Od 15 kwietnia do 9 maja w Ośrodku Propagandy Sztuki można oglądać przekrojową wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków pt. Linia Życia.

To ekspozycja o charakterze interdyscyplinarnym, prezentująca twórczość 88 wybitnych artystów starszego pokolenia związanych ze ZPAPem. Podstawowe kryterium wyboru uczestników stanowił znaczący dorobek artystyczny, zarówno ten doceniony i powszechnie uznany, ale i ten czekający na szersze odkrycie i zaskakujący.

Myślą przewodnią wystawy Linia życia jest ocalenie od zapomnienia twórczości szeregu znaczących, polskich artystów pokolenia 65+. Ukazanie sztuki polskiej XX w. i początku XXI w. w sposób progresywny przez pryzmat linii życia artystów biorących udział w projekcie. Ukazanie działalności artystów na przestrzeni wielu dekad.

joomplu:70788

Związek Polskich Artystów Plastyków jest największym w kraju stowarzyszeniem twórców, założonym w 1911 r. w Krakowie oraz jedną z najstarszych tego typu organizacji na świecie. Zrzesza ponad 7.000 artystów sztuk wizualnych o specjalnościach m.in.: malarstwo, grafika, rzeźba, medalierstwo, ceramika, szkło, witraż, tkanina, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, mebel, scenografia, konserwacja dzieł sztuki, wystawiennictwo.

Zobacz także:

Konkurs Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2014 (foto)
Inspiracje – przypadek i porządek w OPS (foto) #20latfotografiipwsftvit w OPS (foto)
Dezintegracja pozytywna w OPS (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_2064
Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja w Muzeum Sztuki (foto)
IMG_5120
Igor Krenz w Muzeum Sztuki (foto)
IMG_5679
Witalny realizm grupy Koło Klipsa w Muzeum Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*