lillyhatesW sobotę, 29 listopada o godz. 19 w Scenografii rozpocznie się koncert Lilly Hates Roses & Minerals. Bilety kosztują 20/25 zł.

Lilly Hates Roses – Rok po ukazaniu się ich debiutanckiego albumu „Something Is Happen” ruszają w kolejną wyjątkową trasę, będącej pomostem pomiędzy pierwszym, a drugim albumem. Zespół zaprezentuje trochę nowego materiału, oraz bogatsze, bardziej koncertowe aranżacje utworów z debiutanckiej płyty. To muzyczna podróż zespołu, którzy pojawią się w 5 krajach. (Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii oraz Francji), odwiedzą także kilka polskich miast jednym z nich będzie łódzka Scenografia. To historia z tych zaskakujących. Są debiutantami. Premiera ich płyty Someting to happen miałą miejsce 30 lipca 2013 roku, a za nimi już debiut na falach amerykańskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP. Singiel „Youth” wzięła na warsztat Sarah Blackwood – autorka słynnych coverów. Wielki świat bardzo szybko zainteresował się Lilly Hates Roses. Bardzo entuzjastycznie i ciepło przyjęci na Openerze oraz Slot Art Festival. Jesienią zakończyli swą trzecią trasę koncertową promującą debiutancki album „Something to happen” zagrali 25 koncertów w Polsce i Niemczech.

Na swej drugiej tarasie promującej album mieli okazje zaprezentować się na koncertach w Irlandii, oraz festiwalach Alter Fest i Off Plus Camera.. Ich muzyka osadzona w indie-folku, wspomaganych awangardową elektroniką, otoczonych melancholijnymi osobistymi tekstami. Album wyprodukował Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Płyta nagrana analogowo na „setkę” Za sam mastering odpowiedzialny jest Smolik. Coś dla fanów Bon Iver, Low czy The XX

Na naszym polskim podwórku, w Kasi i Kamilu wyjątkowego talentu dopatrzyła się Maria Peszek: „Jest w was czystość i coś bardzo niewinnego. Mam strasznie wielką nadzieję, że uda wam się to zatrzymać.”Jarek Szubrycht, redaktor naczelny serwisu T-Mobile Music także widzi w duecie duży potencjał –„Wszystkie fajne amerykańskie filmy o trudach dojrzewania chciałyby mieć Lilly Hates Roses na soundtracku. To jest właśnie ten typ słodko-gorzkich prostych piosenek o trudnych sprawach. Niby niewiele się dzieje, a chwytają za gardło.”

Lilly Hates Roses ma też wsparcie ze strony Piotra Metza – „Stworzyliście magiczny, niepowtarzalny klimat. Widać, że jesteście mocno skupieni na sztuce.” O Kasi i Kamilu bardzo pochlebnie wypowiada się Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino), producent muzyczny płyty „Something to happen”: „Bardzo zdolni, świetnie śpiewają, aż trudno uwierzyć że Kasia ma 18, a Kamil 23 lata. No i melodie – dawno nie słyszałem tak dobrych melodii. Oprawianie tych perełek w stosowne koronki codziennie przypominało mi dlaczego lubię być producentem.”

Minerals – Zespół Minerals powstał w 2009 roku. W 2012 roku wydał debiutancki album „White Tones”, który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju jak i za granicą. Na albumie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej. Zespół został zaproszony na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie SXSW odbywający się w Austin, w Teksasie.

Zagrał również na dwóch najważniejszych festiwalach w Polsce: Opener Festival oraz OFF Festival. Miał również okazję wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gdzie został zaproszony przez Piotra Stelmacha. Obecnie Mienerals kończy przygotowywanie materiału na drugą płytę, który w ich opinii jest bardziej dojrzały, ale ma w sobie pewną naiwność i siłę, która towarzyszyła im przy tworzeniu nowych utworów.”Udało nam się stworzyć coś nowego, co różni się od poprzedniej płyty ale jest również jej naturalną kontynuacją”. Wspominając o nowym materiale zespół mówi o inspiracjach takimi zespołami jak Foals, U2, Wild Beasts czy Real Estate.

Muzycznie Minerals to ciepły i charakterystyczny wokal, mocna, motoryczna sekcja oraz melodyjne gitary tworzące przestrzenną ścianę dźwięku. Zespół łączy takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jazz-ex-Cathedra-Herdzin
Krzysztof Herdzin Trio w Akademii Muzycznej
Hope Leslie w Pop’n’Art
materia
Materia i The Sixpounder w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*