11 lutego o godz. 19 w Teatrze Nowym zobaczymy sztukę „Lilka, Cud Miłości”. To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.

Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

PAULINA HOLTZ tworzy wyrazistą postać młodej Marii, JOANNA ŻÓŁKOWSKA to Lilka ironiczna i kokieteryjna, MAGDALENA ZAWADZKA jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu, KRYSTYNA TKACZ wnosi w ten obraz dawkę muzyki. „LILKA, CUD MIŁOŚCI” to prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz | Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska Muzyka: Urszula Borkowska | Głos dziecka: Antonina Nowakowska
Zdjęcie: Janusz Rzymanek | mecenasi: Miasto Nowy Sącz, Bank Millennium, Totalizator Sportowy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komeda
Komeda w Teatrze Nowym
Wujaszek Wania na XXVIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
CARNIVAL-plakat
Carnival w Akademii Muzycznej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*