light_0013Przez dwa dni w Łodzi odbywała się pierwsza edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival. Dzięki temu część ulicy Piotrkowskiej błyszczała zarówno w dzień, jak i w nocy.

Imprezę zainaugurowała Parada Teatru Klinika Lalek, która podążała z placu Wolności do Pasażu Schillera. Tam po uroczystej inauguracji zaprezentowano neon „Rudowłosa” autorstwa Agnieszki Nataszy Spiewińskiej.

Przez całą noc w Pasażu Schillera można było podziwiać mapping 3D prezentujący powstanie i rozwój przemysłowej Łodzi. Także w Pasażu Rubinsteina można było obejrzeć trójwymiarowe animacje wyświetlane na budynku. Prócz tego swoje wideo prace zaprezentowali – Dominik Lejman na placu Wolności, Bartek Jarmoliński w bramie Piotrkowska 56, Anna Bąk i Adam Szwarc na ścianie przy Piotrkowskiej 58 oraz Paweł Hajncel na budynku przy Piotrkowskiej 96 i Emilii Kuryłowicz przy Zachodniej 72.

Light Move Festival to także święto neonów. Oprócz wspomnianej wyżej „Rudowłosej” przy Traugutta 5 pojawiła się „Tęcza”, a przy Nasiadowni Stara Szwalnia „Złudzenie”. Tam też zorganizowano wystawę wraz z Muzeum Neonu w Warszawie.

Drugiego dnia Festiwalu odyło się sympozjum „światło w sztukach wizualnych”, wernisaż wystawy w Galerii Imaginarium, spektakl Teatru Klinika Lalek, a także potwórzono akcje z piątku. Całą imprezę zakończył o 22:30 happening Michała Kuta „Rzeka światła” obok budynku Urzędu Miasta Łodzi.

Wideo relacja z mappingu wkrótce

Zobacz także:

Parada Teatru Klinika Lalek na Piotrkowskiej (foto+wideo)

Neony i prace Mirosława Filonka w Starej Szwalni (foto)

Light Move Festival – informacje, program

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Najstarszy dokument dotyczący Łodzi w Manufakturze
Boże Ciało w Spycimierzu 2022 (foto)
punktdlalodzi
Plaster Łódzki kończy pięć lat

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*