Za nami kolejna, już jedenasta, edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move.Festival.

Organizatorzy zaprosili uczestników w nowe lokalizacje. Na fasadzie kościoła św. Teresy przy Rondzie Solidarności zobaczyliśmy projekcję największego w historii festiwalu mappingu, czyli projektu „Connect. Arte Naturae”, na scenę przed kościołem dołączył zespół Art Color Ballet, który swoim niezwykle wizualnym spektaklem „Hulanki” stworzył w przestrzeni ronda prawdziwy teatr zmysłów.

W przestrzeni Parku Staszica zobaczyliśmy instalację “Talk to me” pokazującą, jak komunikacja dźwiękowa staje się komunikacją świetlną, instalację “Limfa”, w której świetlne kolumny połączyły ziemię z koroną drzewa odkrywając niewidzialne więzi występujące w naturze oraz projekcję “Stellarium” opartą na systemie śledzenia podczerwieni, przedstawiającą jak mocna jest obecność technologii w życiu człowieka. Z kolei w parku Sienkiewicza każdy mógł stać się dziełem sztuki – instalacja “Face” niczym krzywe zwierciadło umożliwiła widzowi wyświetlenie odbicia swojej twarzy na kilkumetrowej rzeźbie.

W piątek na balkonie Teatru Wielkiego zobaczyliśmy wydarzenie „Discovery&Movie”, czyli losy zatopionych okrętów opowiedziane dźwiękiem i narracją Krystyny Czubówny. W sobotę w tym samym miejscu zagrał L.U.C. z porywającym big-bandem Rebel Babel Ensemble, z udziałem Pauliny Przybysz i Bisza. Z kolei w niedzielę w muzyczną podróż zabrał nas solista operowy Rafał Songan.

fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1200123
Czy na Piotrkowskiej powstanie „makieta”?
Urban_Forms_nr_17c
Nowy mural fundacji Urban Forms (foto)
IMG_0192_kopiuj
Piknik Niepodległościowy w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*