Za nami kolejna, już jedenasta, edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move.Festival.

Organizatorzy zaprosili uczestników w nowe lokalizacje. Na fasadzie kościoła św. Teresy przy Rondzie Solidarności zobaczyliśmy projekcję największego w historii festiwalu mappingu, czyli projektu „Connect. Arte Naturae”, na scenę przed kościołem dołączył zespół Art Color Ballet, który swoim niezwykle wizualnym spektaklem „Hulanki” stworzył w przestrzeni ronda prawdziwy teatr zmysłów.

W przestrzeni Parku Staszica zobaczyliśmy instalację “Talk to me” pokazującą, jak komunikacja dźwiękowa staje się komunikacją świetlną, instalację “Limfa”, w której świetlne kolumny połączyły ziemię z koroną drzewa odkrywając niewidzialne więzi występujące w naturze oraz projekcję “Stellarium” opartą na systemie śledzenia podczerwieni, przedstawiającą jak mocna jest obecność technologii w życiu człowieka. Z kolei w parku Sienkiewicza każdy mógł stać się dziełem sztuki – instalacja “Face” niczym krzywe zwierciadło umożliwiła widzowi wyświetlenie odbicia swojej twarzy na kilkumetrowej rzeźbie.

W piątek na balkonie Teatru Wielkiego zobaczyliśmy wydarzenie „Discovery&Movie”, czyli losy zatopionych okrętów opowiedziane dźwiękiem i narracją Krystyny Czubówny. W sobotę w tym samym miejscu zagrał L.U.C. z porywającym big-bandem Rebel Babel Ensemble, z udziałem Pauliny Przybysz i Bisza. Z kolei w niedzielę w muzyczną podróż zabrał nas solista operowy Rafał Songan.

fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Remont byłej siedziby Banku Towarzystwa Wzajemnego Kredytu Przemysłowców Łódzkich
Rusza nabór na stypendia artystyczne Prezydenta Łodzi
IMG_9692
Międzynarodowy Dzień Tańca w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*