IMG_1370Od piątku do niedzieli (10-12 października) organizowano  IV edycję Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light Move Festival.

Impreza ma na celu pokazanie mieszkańcom, turystom w jaki sposób i  łatwy, a zarazem efektywny można przy pomocy światła m.in. odmienić architekturę i ożywić (wykreować) wizerunek nowego wyglądu ulic piękną nocną scenerią. Łódź tego weekendu zmieniła się nie do poznania

Pokazy i projekcje festiwalowe prezentowane były od godziny 18.30 aż do północy.  Podziwiać przedstawiane iluminacje świetlne można było przez trzy noce na 45 kamieniach  i ulicach miasta m.in.: Moniuszki, 6 Sierpnia, Piotrkowskiej, Nowomiejskiej, Plac Wolności, Ratusz – obecnie Archiwum Państwowe, Kościół – Zesłania Ducha Świętego, Muzeum Archeologiczne oraz na Starym Rynku i park Staromiejski. Swoje prace przedstawili m.in. Axel Gercke, Spectaculaires Allumeurs d’Images, Limelight, a z Łodzi LightCast – absolwenci i studenci Politechniki Łódzkiej  przedstawili w swoich obrazach kreatywność łódzkich inicjatyw kulturalnych.

Długość tegorocznego projektu wyniosła 2,5 km, a to wszystko było upiększone wizualizacją wielkoformatowego typu mapping 2D i 3D wideoprojekcje, przestrzenne pokazy laserowe z muzyką na żywo oraz interaktywne działania w przestrzeni festiwalowej. Zastosowano najnowocześniejszą energooszczędną  i ekologiczną technologie w mocy medium światła.

W Parku Staromiejskim zaświecił  tysiącem barw, a przestrzenne pokazy laserowe wraz z muzyką na żywo upiększyło park. Nie zabrakło również działań interaktywnych, każdy z uczestników festiwalu  mógł odkryć wyjątkową, podziemną siatkę łódzkich rzek.

LMF to wydarzenie artystyczno-kulturalne, które w wyjątkowy sposób potrafi odmalować inny obraz miasta Łodzi, ukazując jej budynki, zakątki i przestrzenie w innym świetle. Głównym założeniem Festiwalu Światła jest promowanie potencjału kulturalnego oraz twórczego miasta.

Zobacz także:

Light Move Festiwal 2014 – Piotrkowska (foto+wideo)

Light Move Festival 2014 – Plac Wolności (foto+wideo)

Light Move Festiwal 2013: Park Staromiejski (foto+wideo)

Light Move Festiwal 2013: Plac Wolności (foto+wideo)

Michał Urbaniak w oknach Piotrkowskiej 86 (foto+wideo)

Light Move Festival 2012 (foto+wideo)

Carbonneau & Dmitry Strakovsky – Kanały / Hymn (foto)

Light Move Festival 2011 w Łodzi (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Remont podwórka przy Piotrkowskiej 102
DSC_3301_DxO
XXI Targi – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur (foto)
Igrzyska Wolności 2022 „Zielony rozwój” | 14-16 października 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*