Libeskind i „Życie pełne barw” Teatru Powszechnego

2 grudnia o 14:00 Teatr Powszechny w Łodzi wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. Przeczytają je nasi aktorzy – Monika Kępka i Andrzej Jakubas. Słuchowisko społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.

Na premierę słuchowiska ilustrowanego archiwalnymi fotografiami Teatr zaprasza na Facebooka i na kanał na YouTubie.

Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie – zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka – Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca. Zapewniamy Was że odkryjecie wiele nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko.

Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów” wkrótce w sprzedaży!

Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com

/Na zdjęciu rodzina Libeskindów – Dora z trzymiesięcznym synkiem Danielem, Anetka i Nachman, sierpień 1946.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *