LGBT Film Festival 2019 w Kinie Bodo

Kino Bodo oraz LGBT Film Festival zapraszają na jubileuszową 10. edycję festiwalu. LGBT Film Festival stał się największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem kulturalnym, prezentującym kinematografie z pojemnego, kolorowego parasola LGBT. A ta przez ostatnią dekadę zmieniła się zasadniczo, stając się chcąc nie chcąc, papierkiem lakmusowym rozpędzonej, zmieniającej się rzeczywistości.

W międzynarodowym obiegu festiwalowym z jednej strony coraz rzadziej pojawiają się filmy pokazujące osoby nieheteronormatywne jako ofiary współczesności, osoby w najlepszym przypadku godne politowania i taniego współczucia. Na ekrany festiwalowych kin trafiają filmy pełne afirmacji rozmaitych życiowych i ludzkich konstelacji, które zamiast kolejny raz wracać do bolesnej niejednokrotnie rzeczywistości, rozbierają na czynniki pierwsze coraz bardziej złożoną, wymykającą się prostym klasyfikacjom rzeczywistość.

Z drugiej strony światowa kinematografia, niczym najczulszy radar, wciąż odnotowuje miejsca, w których rzeczywistość wymaga naprawy. I to olbrzymie spektrum wrażliwości i złożoności współczesnego świata, niestrudzenie od samego początku istnienia festiwalu w Polsce, chcemy Wam pokazać, wybierając nietuzinkowe tytuły z najważniejszych, międzynarodowych festiwali takich jak Cannes, Berlinale czy festiwal w Wenecji. Warto przy tym zwrócić uwagę na mnogość gatunkową filmowej ekspresji. Bo obok fabuł, szukamy dla Was dokumentów czy coraz bardziej „rozpychających” się na filmowym rynku krótkich metraży, a te w ostatnich latach to prawdziwe rarytasy, więc jeśli do tej pory pomijaliście_łyście je w swoich wyborach, zwróćcie proszę na nie baczniejszą uwagę.

Program w Łodzi:

Piątek 12 kwietnia
20:00 LESBIAN SHORTS, 86′
21:40 KILKA ROZMÓW O BARDZO WYSOKIEJ DZIEWCZYNIE (Câteva conversaţii despre o fată foarte înaltă), 70′

Sobota 13 kwietnia
13:30 JOSÉ, 86′
15:10 JUST FRIENDS, 80′
16:40 RAFIKI, 83′
18:10 SAUVAGE, 99′
20:00 GAY SHORTS I, 71′

Niedziela 14 kwietnia
16:30 NINA, 130′
18:50 STORIES OF INTERSEX AND FAITH, 80′
20:20 WSZYSTKO ALBO NIC (From Zero to I Love You), 103′

Bilety: 17 zł, karnet na wszystkie filmy 150 zł – https://ekobilet.pl/kino-bodo/lgbt19–karnet-29922/348748-bilety-na-film

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy