Letnie weekendy w Zenicie

Na łódzkim Widzewie rusza letnia akcja „Weekendy w Zenicie”. Podczas tegorocznego cyklu wydarzeń łodzianie będą mieli okazję zadbać zarówno o wystrój swoich balkonów, jak i kondycję fizyczną. Akcja rozpoczyna się w sobotę, 28 maja, od warsztatów balkonowych, które będą poświęcone roślinom – uczestnicy przygotują kompozycje z kwiatów i ziół. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. Natomiast tydzień później, 4 czerwca, Krebsik zaprasza młodych rodziców na trening biegowy w Parku Górka Widzewska. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i będą odbywać się co sobotę aż do lipca.

Echo Investment, które jest inicjatorem akcji „Weekendy w Zenicie”, buduje na Widzewie pierwsze osiedle zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi. Inwestycja Zenit będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne, pozyskana zielona energia będzie wykorzystana do zasilania części wspólnych budynków, tereny zielone będą nawadniane wodą deszczową, a na osiedlu znajdzie się szklarnia oraz strefa relaksu.

– Zanim przekażemy klucze pierwszym mieszkańcom osiedla Zenit, chcemy wykorzystać wolną przestrzeń, którą z takim sentymentem traktują mieszkańcy i dodatkowo ją ożywić. Pod koniec ubiegłego roku udostępniliśmy łodzianom miasteczko drogowe z torem do nauki przepisowej jazdy na rowerze oraz zewnętrzne, ogólnodostępne boisko do koszykówki. Ale to nie wszystko. Poza stałymi atrakcjami, cały czas chcemy dostarczać mieszkańcom Widzewa okazji do rozwijania relacji sąsiedzkich, budowania mikrowspólnot i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego już po raz drugi ruszamy z „Weekendami w Zenicie”. Tym razem w odsłonie balkonowej i sportowej – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Posadzimy kwiaty i zioła

Cykl bezpłatnych wydarzeń „Weekendy w Zenicie”, organizowany przez Echo Investment przy ul Widzewskiej 22, rozpoczyna się 28 maja br. W sobotę odbędą się pierwsze warsztaty balkonowe poświęcone roślinom. Uczestnicy będą mieli okazję przygotować kompozycje z kwiatów i ziół wg najnowszych trendów florystycznych. Najmłodsi w tym czasie wykonają nawadniacz do doniczki z materiału z recyklingu. Praktyczny warsztat zostanie poprzedzony częścią teoretyczną, podczas której uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat roślin balkonowych i poznają tajniki ich doboru do różnych warunków nasłonecznienia

Całość rozpocznie się o godz. 10:00. Dla lubiących pospać dłużej druga tura odbędzie się o godz. 12:00. Wstęp na warsztaty jest darmowy, a poprowadzą je Monika Sobczyk, architekt krajobrazu, projektantka, malarka, oraz Jola Królicka, artystka i miłośniczka ogrodów. 

Kolejne spotkania odbędą się 11 czerwca, 25 czerwca i 9 lipca br. – na każdym z nich mieszkańcy Łodzi będą mogli uczestniczyć w aktywnościach związanych z aranżacją balkonów i tarasów.

Mamo, tato, pobiegamy

4 czerwca br. startują natomiast treningi biegowe z Krebsikiem, łódzkim biegaczem i trenerem. Udział w nich może wziąć każdy, kto chce przygotować swoją kondycję fizyczną na wakacje. W szczególności rodzice, którzy chcą pobiegać ze swoimi maluchami w wózkach biegowych. Bieg startuje o godz. 10:00 przy mostku w Parku Widzewska Górka.

Kolejne treningi biegowe odbędą się 18 czerwca, 2 lipca i 16 lipca br.

Trasa „Weekendów w Zenicie”

Akcja „Weekendy w Zenicie” potrwa od 28 maja do 16 lipca 2022 r. Co sobotę, naprzemiennie będą organizowane warsztaty balkonowe i treningi biegowe. Te pierwsze będą odbywały się na Widzewskiej 22, obok biura sprzedaży inwestycji Zenit (przestrzeń parkingu wokół dawnego Tesco). Treningi natomiast przy mostku w Parku Górka Widzewska. Udział w obu aktywnościach jest bezpłatny. Warto śledzić stronę wydarzenia na Facebook’u: Weekendy w Zenicie, gdzie pojawiać się będą bieżące informacje o poszczególnych atrakcjach oraz nowych aktywnościach.

Więcej informacji o Osiedlu Zenit można znaleźć na stronie: www.echo-zenit.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *