moralW każdą środę wakacji w Domu Literatury prezentowane są spektakle teatralne w ramach Przeglądu Teatralno-Muzycznego Letnia Scena. 12 sierpnia od godz. 19 będzie to Moral insanity. Tragedia ludzi głupich Teatru PAPAHEMA według tekstu Gabrieli Zapolskiej Ich czworo.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten pokaz.  Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LS”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 12 sierpnia o godz. 10, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

„Moral insanity. Tragedia ludzi głupich”

Fundacja Teatr PAPAHEMA (Częstochowa )

Adaptacja / scenariusz: Zespół

Reżyseria: Zespół

Opieka artystyczna: Łukasz Lewandowski

Scenografia: Justyna Banasiak

Muzyka: Natasza Topor, Maciej Chociej

Obsada: Helena Radziszewska-Żona, Paweł Rutkowski – Mąż, Mateusz Trzmiel – Kochanek,

Małgorzata Patryn – Przyjaciółka domu, Paulina Moś – Wdowa

Pięciokąt miłosny. Żona, Mąż, Kochanek, Przyjaciółka domu i Kochanka kochanka. ,, Kaczusia srebrna, laleczka cukrowa, kiciąteczko z aksamitnymi łapkami, fiołek smażony w cukrze, wyzłocony komar”. Lukrowane komplementy i melodramatyczne gesty przeplatają się z obnażającymi zdziecinnienie napadami histerii. Zabawa w dom przeradza się w tragifarsę, bo w tę grę zamieszany jest ktoś jeszcze – bezbronny, uprzedmiotowiony i pozbawiony prawa głosu … Dziecko pada ofiarą moral insanity dorosłych. Tematyka sztuki napisanej przez Gabrielę Zapolską ponad sto lat temu poraża dziś aktualnością.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rock211
3r for Trinity – Rock w Dekompresji (zakończony)
5-AZ-festiwal---banner
5. AŻ Festiwal (zakończony)
kino_zblia300
Chodź na dymka! (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*