savannah_bay_20130323_125839854217 sierpnia o godz. 19 na Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się pokaz towarzyszący tegorocznej edycji Letniej Sceny.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na Savannah Bay. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Letnia Scena”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Konkurs zakończymy w czwartek, 15 sierpnia o godz. 21. Bilety otrzymają najciekawsze maile.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin.

konkurs zakończony, bilety otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od kamilpik…

17 sierpnia godz. 19.00

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Marguerite Duras

SAVANNAH BAY

Duras opowiada zawsze tę samą historię. Mit o kochankach, którzy spotykają się na wyspie – Białej Skale – otoczonej błękitnym morzem, gdzie nigdy nie pada deszcz i jest cudowne światło. On wyławia ją z wody, wtedy widzi ją po raz pierwszy i zakochuje się. Ona mu się oddaje – to pierwszy raz. On boi się i ucieka, żeby wrócić do tej miłości, od której nie może się uwolnić. Ona umiera z miłości. W Savannah Bay tę archetypiczną przypowieść Duras rozpisuje na głosy. Obie bohaterki dramatu znają ją doskonale. To historia powtarzana równocześnie przez starszą i młodą kobietę, jedną kobietę i wszystkie kobiety świata. Od zawsze.

Scenariusz i reżyseria: Anna Ciszowska

Scenografia: Konrad Szczęsny

Występują: Mirosława Dembińska, Katarzyna Anna Małachowska

fot. mat.pras. Janusz Szymański


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lysagoraa
Łysa Góra w Domu Literatury (zakończony)
NocKinaPolskiego-plakat
Noc Kina Polskiego w Silver Screen (zakończone)
Botoks w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*