Letnia Scena Monopolis – Kolacja na cztery ręce

monopolissZapraszamy na trzeci już spektakl w ramach Letniej Sceny Monopolis. Stołeczny Teatr Kamienica wystawi „Kolację na cztery ręce” 22 sierpnia o godz. 21:00, niezmiennie w Parku Źródliska.

Barokowy przepych sztuki Paula Barz’a może oszałamiać. Do stołu, a właściwie do fortepianu zasiada dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzy Fryderyk Haendel (Emilian Kamiński) i Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko). Ich słownemu pojedynkowi przygląda się tajemniczy i dowcipny miłośnik opery, kamerdyner Schmidt (Maciej Miecznikowski). Paul Barz, niemiecki dramatopisarz i muzykolog, poddaje obu wirtuozów uważnej analizie. Fikcyjne spotkanie tych dwóch postaci stanowi okazję do refleksji nad zaskakująco współczesnymi problemami. Czy pogoń za sukcesem, władzą i wpływami może dać człowiekowi szczęście? Jaka jest cena sławy? Czy sztukę można wycenić?

„Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego to bez wątpienia spektakl, w którym nacisk został położony na zaprezentowanie aktorskiego kunsztu i żywy kontakt z publicznością.

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w recepcji biurowca Forum 76, przy skrzyżowaniu Marszałków (Al. Piłsudskiego 76), już 10.08.2017 od godziny 18:00. Liczba wejściówek jest ograniczona. Jedna osoba jest upoważniona do odebrania maksymalnie 2 zaproszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *