Letnia Scena Monopolis – Cudowna terapia

Drugim spektaklem w ramach tegorocznej odsłony Letniej Sceny Monopolis będzie „Cudowna terapia” Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka, która pojawi się na plenerowej scenie już 17 lipca o godz. 21:00.

Joanna i Wiktor są małżeństwem od kilkunastu lat, mają dzieci, prowadzą ustabilizowane i dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych. Niegdyś bardzo w sobie zakochani, dziś, dobiegając czterdziestki, są emocjonalnie wypaleni, sfrustrowani; zgrany zespół stanowią już tylko podczas kłótni. Zgodni są co do jednego – winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Na takim właśnie zakręcie życiowym trafiają na terapię. Przewrotność sztuki, w myśl zasady „lekarzu lecz się sam” pokazuje, że życie osobiste terapeuty jest równie splątane jak życie jego pacjentów. Sztuka w mistrzowski i bardzo atrakcyjny sposób, nierzadko komediowy, dotyka tych wszystkich problemów, dając w finale widzowi nieoczywiste zakończenie – szansę na emocjonalne katharsis jak i refleksję nad własnym życiem osobistym. Struktura spektaklu opiera się na błyskotliwych dialogach i nieoczywistych emocjonalnych woltach.

Dokładnie rok temu po raz pierwszy spotkali się Patrycja Soliman, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Mariusz Słupiński, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, Kamil Maćkowiak i reżyser spektaklu, Waldemar Zawodziński. Po kilku intensywnych i niezwykle twórczych miesiącach, spędzonych w atmosferze pracy i przygotowań, miała miejsce premiera spektaklu. Od pierwszego pokazu zdobył on uznanie widzów i recenzentów.

Bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać w recepcji biurowca Forum 76 (al. Piłsudskiego 76), przy skrzyżowaniu Marszałków. Pierwsza tura dystrybucji wejściówek odbędzie się we wtorek 10 lipca 2018 roku od godziny 8:00 do wyczerpania wejściówek z danej puli, druga tura odbędzie się w środę 11 lipca od godziny 18:00 do wyczerpania wejściówek z danej puli. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *