Letnia Scena Monopolis

emigranciLetnia Scena Monopolis, czyli cykl spektakli plenerowych, organizowany przez Virako. Wydarzenie zainaugurowała „Szkoła żon” Jacques’a Lassalle’a, w której mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza i Annę Cieślak.

25 lipca o godz. 21:00 odbędzie się drugi spektakl Teatru Polskiego. Tym razem zapraszamy Was na „Emigrantów” na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. W głównych rolach zobaczymy Piotra Cyrwusa i Szymona Kuśmidera.

Tytułowi emigranci, intelektualista AA i przeciętny zjadacz chleba XX, wynajmują wspólnie skromne mieszkanie w bliżej nieokreślonym kraju. Być może żyją na obczyźnie, a może nie musieli nigdzie wyjeżdżać, by czuć się obco… Połączeni przez przypadek – dążący do niezależności, a jednak skazani na wspólne bytowanie – prowadzą ze sobą i przeciwko sobie okrutną grę pozorów.

Sztuka Sławomira Mrożka dotyka problemu naszej tożsamości. Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju – również tę najnowszą. Po 25 latach zmieniły się powody i formy emigracji. Znanym rozterkom towarzyszą nowe pytania. Co oznacza dla nas patriotyzm? Jaką wartość ma tradycja i odrębność kulturowa? Czy przestajemy „być”, a chcemy już tylko „mieć”? Czy potrafimy czerpać z doświadczeń historycznych? Czy coś zmieniło się w hierarchii naszych wartości?

„Emigranci” to już ostatni spektakl Teatru Polskiego w ramach tegorocznej odsłony Letniej Sceny Monopolis. W sierpniu i we wrześniu zapraszamy na przedstawienia Teatru Kamienica.

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w recepcji biurowca Forum 76, przy skrzyżowaniu Marszałków (Al. Piłsudskiego 76), w dni powszednie, od 17.07.2017 w godzinach 10:00 – 18:00. Liczba wejściówek jest ograniczona. Jedna osoba jest upoważniona do odebrania maksymalnie 2 wejściówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *