Letnia Scena: Homuś (zakończony)

letniascenaaZapraszamy 4 czerwca o godz. 19 na spektakl inaugurujący Letnią Scenę 2017, czyli XIX Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Dom Literatury w Łodzi. Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Homuś”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 3 lipca o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaprosznie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od aleb..

Monodram „Homuś” w reż. Michała Rzepki / Tekst: Stach Szulist / Wizualizacje: Piotr Pasiewicz/ Występuje: Adam Mortas
Monodram ze zmianami, pokazany po raz pierwszy
Bilety w przedsprzedaży – 25 zł do nabycia: letnia-scena.pl/bilety/, w dniu premiery: 35 zł.

„W drodze do piekła rzadko się zdarza jakiś cud” – cytat z utworu Miry Kubasińskiej & After Blues, który pojawia się w pierwszych wersach „Homusia”, trafnie określa małe piekło wiejskiej społeczności, w której najważniejsza jest ustalona hierarchia, role społeczne i fałszywa lojalność wobec wspólnoty. Ofiara molestowania seksualnego zostaje napiętnowana nie tylko przez sąsiadów i rówieśników, ale i przez własną rodzinę. Skoro molestuje ksiądz, otwarty sprzeciw, oznacza społeczne samobójstwo oraz drwiny z orientacji seksualnej molestowanego chłopaka.

Inspiracją do powstania dramatu „Homuś” Stacha Szulista był reportaż „Szedł grzech przez wieś” Adama Szarego, opublikowany w „Dużym Formacie”. Spektakl powstał w ramach akcji Dotknij Teatru 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *