16082012_054Historia młodych, polskich emigrantów to najnowsza propozycja Letniej Sceny Forum. Spektakl Lamentacje londyńskie Teatru KraKoTeka można było obejrzeć w czwartek, 16 sierpnia w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury.

Historia dzieje się w jednym z londyńskich pubów i rozpoczyna się śmiercią jednego z klientów. Młodzi pracownicy wpadają w panikę. To jednak dopiero początek. Wybuch, atak – wszyscy kończą w piwnicy, związani i przetrzymywani przez terrorystów. Problemem będzie nie tyle wyjście, co zażegnanie konfliktów pomiędzy poszczególnymi ofiarami.

Przedstawienie autorstwa Edwarda Pasewicza (poety, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina) zahacza o problemy mniejszości seksualnych, tożsamości, a także problemów współczesnych emigrantów. Wszystko to w tonacji dowcipnej i ironicznej. Świat jest pełen absurdów, czy to w Bydgoszczy, Radomiu, a nawet w Londynie. W spektaklu zagrali młodzi aktorzy: Kaja Sosnowska, Olga Sypek, Tomasz Adamski, Paweł Frydrych, Patryk Malcher, Adam Możdżonek, Norbert Burkowski, Wojciech Kiwacz. Całość wyreżyserował Kamil Błoch, dla którego jest to debiut.

joomplu:40557

Kolejna odsłona Letniej Sceny Forum 23 sierpnia. Tym razem na deskach Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury zostanie zaprezentowany Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie.

Zobacz także:

Letnia Scena Forum 2012: Co Pan na to, Panie Freud? (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Romanca (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Ach Panie, Panowie (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Biblia w skróconej wersji (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Tancerz Mecenasa Kraykowskiego (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Pieśń o chmurze (foto)

Letnia Scena Forum 2012 – informacje, program

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
triumf
Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności XXIII MFSPiN
Musicalowy master class z Kasią Łaską i piątkowy minikoncert. Teatr Muzyczny gra wirtualnie
przypadek_adasia_miauczyskiego_20130324_1875650978
Letnia Scena 2014: Przypadek Adasia Miauczyńskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*