IMG_3392Rok temu Fejs bóg Szymona Turkiewicza był najsłabszym spektaklem prezentowanym w ramach Letniej Sceny Forum. W tym roku twórca ten pojawił się w Łodzi z Biblią w skróconej wersji. I wcale nie było lepiej.

Zamierzenie nawet ciekawe – zaprezentować tekst Starego i Nowego testamentu z przymrużeniem oka, w nowoczesnej formie, ze współczesnymi odnoszeniami i dodatkami. Wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Całość składała się z krótkich scenek opisujących kolejne fragmenty Biblii. Niestety humor zawarty w nich często był naprawdę niskich lotów, a przy scenie z napletkiem pierwsze osoby zaczęły wychodzić z sali. Nie był to zapowiadany na plakatach Monty Python, a typowy kiepski kabaret i nawet kilka interesujących rozwiązań (technicznych) nie zmieni zdania o tym spektaklu – że był słaby,

Nawet do niezłych aktorów warszawskiej sceny – Bartosza Głogowskiego, Pawła Iwanickiego i Marcina Piejasia można mieć lekkie zastrzeżenia jeśli chodzi o grę. Na plus należy jednak dodać, że nie było to przedstawienie obrazoburcze, które mogło kogoś urazić z powodów religijnych – jedynie z powodów dość słabych dowcipów i wykonania.

joomplu:39423

Fejs bóg rok temu zawiódł, w tym roku zawiodła Biblia w skróconej wersji. Szkoda, że spektakl obejrzała pełna sala, a tydzień temu na bardzo interesującym Tancerzu Mecanasa Kraykowskiego pojawiło się jakieś pięćdziesiąt procent mniej. Może to świadczyć o tym, jak bardzo sam tytuł przyciąga odbiorców na dany spektakl.

Za tydzień, 26 lipca na deskach ŚFK-DL pojawi się Stanisław Górka ze swoim recitalem Ach Panie, Panowie.

Zobacz także:

Letnia Scena Forum 2012: Tancerz Mecenasa Kraykowskiego (foto)

Letnia Scena Forum 2012: Pieśń o chmurze (foto)

Letnia Scena Forum 2012 – informacje, program

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DM31098
Stomp w Teatrze Muzycznym (foto)
Teatr Muzyczny w Łodzi współfinansowany przez MKiDN
slubczylijasam
Ślub, czyli ja sam w Teatrze Szwalnia
1 Komentarz
  • 12 maja 2017 at 10:05

    Hej, czemu czy tylko mi tak długo ładuje się strona ?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*