05072012_053Spektaklem muzycznym Pieśń o chmurze na podstawie songów Bertolda Brechta zainaugurowała tegoroczną edycję Letnia Scena Forum.

Do końca wakacji w każdy czwartek w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury odbywać się będą pokazy teatrów z całego kraju. Na pierwszy ogień poszło łódzkie Studio Piosenki Forum i ich Pieśń o chmurze.

To niespełna godzinny spektakl muzyczny oparty na dość radykalnych tekstach Brechta, które niestety są aktualne aż do dziś. – Na budowę stadionów i pałaców przeznacza się wiele pieniędzy – krzyczał jeden z aktorów prezentujących się podczas czwartkowego spektaklu. – Bez ministra obrony nie byłoby wojny – śpiewał ktoś inny.

W sumie zaprezentowano piętnaście utworów czternaście utworów, m. in. Pieśń o chmurze, Młodzież i O księżycu Alabamy, które przeplatane były fragmentami Rezolucji Komunardów.

joomplu:38860

Warto dodać, że przedstawienie swoją premierę miało w trakcie tegorocznej akcji Dotknij Teatru. Za tydzień, 12 lipca w ŚFK-DL zostanie wystawiony monodram Tancerz Mecenasa Kraykowskiego według Witolda Gombrowicza w wykonaniu Dariusza Sosińskiego, aktora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Zobacz także:

Letnia Scena Forum 2012 – informacje, program

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
triumf
Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności XXIII MFSPiN
020_1
Chicago Blues Brothers w Atlas Arenie (foto)
IMG_2278
Urok Tuwima Teatrze Pinokio (foto)
1 Komentarz
  • Julia ..
    9 sierpnia 2012 at 08:34

    😡
    Łódzkiemu Plastrowi i śródmiejskiemu Forum Kultury – Dom Literatury ..Letniej Scenie Forum ukłon od zwykłego widza ..dziękuję.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*