Letnia Scena 2019

Zapraszamy w każdą środę wakacji (poza 14 sierpnia) oraz w pierwszą środę września na pokazy teatralne w ramach tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letnia Scena 2019. Początek pokazów o godz. 19. Miejsce – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17). Bilety: 25/35 zł dostępne online na interticket.pl oraz przy ul. Roosevelta 17 (pon.-pt. 10-18). Bilety można rezerwować telefonicznie – 42 636 68 38 – odbiór najpóźniej dzień przed danym spektaklem.

XXI Przegląd Małych Form Teatralnych

Letnia Scena 2019

www.letnia-scena.pl

 

Spektakl konkursowy

3 lipca, godz. 19.00

Wanda Szymanowska

Grubaska

Teatr Miejski w Lesznie (Leszno)

Adaptacja: Błażej Baraniak

Reżyseria: Błażej Baraniak, Elżbieta Zającówna

Muzyka: Damian Neogenn-Linder

Występuje: Izabela Noszczyk

Żyjesz w świecie, który wymaga od ciebie doskonałości. Świat kocha tylko doskonałych. Ci niedoskonali mają przechlapane: w pracy mają zołzy zamiast koleżanek, ich facet jest bydlakiem, nawet w sklepie nimi pomiatają. A ty taka właśnie jesteś: niedoskonała. Jesteś… gruba. Odchudź się, wtedy znikną twoje wszystkie problemy! Czy jednak na pewno tak jest? Czy inni patrząc na ciebie widzą tylko te kilogramy? A może sekret tkwi gdzie indziej, w twojej głowie? Zwycięstwo ma wiele wymiarów.

Spektakl konkursowy

10 lipca, godz. 19.00

Maciej Adamczyk

„Zrobie co zechce”

Teatr Porywacze Ciał (Poznań)

Scenariusz: Maciej Adamczyk

Reżyseria: Maciej Adamczyk i Katarzyna Pawłowska

Muzyka: Maciej Adamczyk

Występują: Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk

Komedia Tragedia. Melodramat. Gdzieś w Polsce, na poboczu zapomnianej drogi, Kachna i Maciej siedzą na turystycznych krzesełkach i ubrani „na ludowo” sprzedają produkty lokalne. Nie mają klientów, więc dużo ze sobą rozmawiają…Czy chmara motyli we śnie to znak, że przyszłość wygląda obiecująco? Czy marnując swoje możliwości intelektualne masz poczucie straty? Można usiąść przy nich i pofilozofować. Ceny do uzgodnienia.

Spektakl konkursowy

17 lipca, godz. 19.00

Magdalena Bochan-Jachimek (Gdynia)

Złota Rybka przed 40-tką

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Bochan-Jachimek

Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek

Młodość marzy, dojrzałość posiada. Młodość kipi optymizmem, dojrzałość tonie w realizmie. Młodość walczy, dojrzałość akceptuje. Tak jest prawie zawsze. Spektakl „Złota Rybka przed 40-tką” potwierdza, że „prawie” robi wielką różnicę. Magdalena Bochan-Jachimek wzięła na warsztat własne marzenia. Obśmiewa te zrealizowane i opowiada o niedostępnych. A wszystko po to, by widzowie postawili sobie życiowe pytanie: „A o czym tak naprawdę marzę ja? I dlaczego tego nie realizuję?”.

Spektakl konkursowy

24 lipca, godz. 19.00

Aneta Wróbel i Iza Kała

Początek końca

Teatr KTO (Kraków)

Scenariusz: Aneta Wróbel i Iza Kała

Reżyseria: Aneta Wróbel

Kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Muzyka: Jarzy Zając

Występuje: Iza Kała

Ilu profesjonalnych trenerów rozwoju osobistego potrzeba, żeby zmienić żarówkę? Jednego – to Iza Kała, ale… żarówka najpierw musi chcieć zmiany! „Początek końca” to pełen humoru i niecodziennych postaci show w konwencji kursu samorozwoju. Po nim wyjdziesz profesjonalnie przeszkolony i gotowy na życiowe perypetie. W ciągu godziny poznasz przepis na sukces, udany związek i udane relacje w pracy… no chyba, że zmienisz zdanie…

Spektakl konkursowy

31 lipca, godz. 19.00

Patrick Süskind

Kontrabasista

Teatr MASKA (Jelenia Góra)

Tekst Süskinda to gorzka i ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie potrafi pogodzić się z myślą grania „ostatnich skrzypiec” w orkiestrze i w życiu. W monodramie miłość konkuruje z nienawiścią, a gorzki śmiech z bezsilnością. Za przyczynę niepowodzenia muzyk obwinia kontrabas, który nie jest tylko zwyczajnym instrumentem, ale także towarzyszem samotności bohatera. Bo „nikt sam nie wybiera kontrabasu”…

Adaptacja: Krzysztof Rogacewicz

Reżyseria: Krzysztof Pulkowski

Scenografia: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz

Występuje: Krzysztof Rogacewicz

Spektakl konkursowy

7 sierpnia, godz. 19.00

Mariusz Więcek, Jerzy Wójcicki

Kłopoty małżeńskie

Fundacja Teatru Czwarte Miasto (Gdynia)

Adaptacja i reżyseria: Maciej Konopiński

Muzyka: Neoquartet, Iwo Olszewski, Paweł Zagańczyk

Światło i dźwięk: Martyna Janczewska

Występują: Anna Kociarz, Maciej Konopiński

Autorzy, nie stroniąc od żartu i dystansu, pokazują odwieczną damsko-męską walkę o dominację. Kinga i Robert to typowe małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Kłótnia i awantura to ich chleb powszedni. Niewyjaśnione i zamiecione pod dywan problemy doprowadziły oboje do decyzji o rozwodzie. W ferii wzajemnych kpin i złośliwości małżonkowie usiłują przeciągnąć sąd (i publiczność) na swoją stronę.

Spektakl konkursowy

21 sierpnia, godz. 19.00

Jarosław Figura

Jaki Taki

Teatr Puppetterra (Łódź)

Scenariusz i reżyseria: Jarosław Figura

Muzyka: Julia Owczarek

Ruch sceniczny: Ilona Gumowska

Występują: Jarosław Figura, Kamil Witaszek

„Jaki Taki” to spektakl o o złożonych relacjach głównego bohatera z własnym ojcem, matką i kobietami, które spotkał na swojej drodze. Spektakl „(…) mówi o winie i przebaczaniu, które możliwe jest tylko, gdy jest się pogodzonym z sobą samym” i o niemożności spełnienia w życiu. Bohater poszukuje Boga. W poszukiwaniach tych, za każdym razem przeszkadza jakaś demoniczna siła, niszcząca międzyludzkie kontakty. Wrzucająca człowieka w szereg uzależnień. Przedstawienie zostało oparte na faktach z życia występującego aktora.

Spektakl konkursowy

28 sierpnia, godz. 19.00

Matjaž Zupančič

Vladimir

Teatr EKIPA (Warszawa)

Jeden z pokoi w mieszkaniu Alesa, Masy i Mikiego zajmuje nowy lokator. Vladimir pojawia się w samą porę, bo trójka przyjaciół ma spore porblemy z utrzymaniem mieszkania. Nowy lokator ma za sobą służbę mundurową i skomplikowany życiorys. Dla przyjaciół jest dobroduszny, dla wrogów –

niebezpieczny. I nigdy nie wyprowadza się szybko, kiedy już gdzieś się wprowadził…

Adaptacja i reżyseria: Jan Naturski

Muzyka: Grzegorz Mazoń

Występują: Dagmara Bąk, Paweł Ferens, Jarosław Książek, Jędrzej Taranek

4 września, godz. 19.00

Ogłoszenie wyników konkursu na małą formę teatralną i wręczenie nagród

Finał LETNIEJ SCENY 2019

„Rozważania na temat…” Bronisław Wrocławski – mistrz monodramu.

Bronisław Wrocławski, wszechstronny aktor, znany z genialnych ról w monodramach Erica Bogosiana Seks, prochy & rock’n’roll, Czołem wbijając gwoździe w podłogę oraz Obudź się i poczuj smak kawy wystąpi na scenie Domu Literatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *