t5Tradycyjnie w każdą środę w Domu Literatury w Łodzi można zobaczyć spektakl teatralny w ramach Letniej Sceny 2014. Tym razem widzowie zostali porwani przez monodram Takaja zrealizowany przez Stowarzyszenie K.O.T. z Wrocławia.

Takaja to zbiór kobiecych postaci, w których wciela się Anna Skubik. Widzimy prawie pięćdziesięcioletnią, niezamężną, bezdzietną kobietę sukcesu. Obok niej młoda galerianka mająca piętnaście lat. W końcu kobieta – matka, której dziecko umiera i która postanawia zostać „surogatką”. Spektakl rozkręca się powoli, szczególnie w pierwszych minutach widzowi trudno „wejść w opowieść”. Jednak z każdą kolejną minutą jest już coraz lepiej.

t3

Największym plusme Takaji jest forma. Mamy tu tu do czynienia z połączeniem teatru aktorskiego z teatrem lalek. Tak samo z opowieścią, w sposób bardzo logiczny zazębiającą się, mimo początkowego chaosu i zbyt dużej ilości informacji. Było mocno, gęsto, jednak nieprzesadnie patetycznie.

Wrocławskie przedstawienie było zapewne jedną z najciekawszych propozycji tegorocznej Letniej Sceny, również od strony aktorskiej – Anna Skubik pokazała się z jak najlepszej strony.

/fot. Karol Krukowski

Zobacz także:

Letnia Scena 2014: W imię ojca i syna (foto)

Letnia Scena 2014: Febe wróć! (foto)

Letnia Scena 2014: Love (foto)

Letnia Scena 2014: Karin Stanek (foto) 

Letnia Scena 2014: Przypadek Adasia Miauczyńskiego

Letnia Scena: Wisława Szymborska. Rozmowa z… (foto)

Letnia Scena 2014 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9899
Jesus Christ Superstar w Pasażu Schillera (foto)
18wrzesnia_017
Parada na Piotrkowskiej – TrotuArt 2010 (foto+wideo)
4 x Hamlet w Teatrze Studyjnym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*