Letnia Akademia Jazzu: Zara McFarlane i Kasia Pietrzko Trio (foto)

Zara McFarlane

Wielokrotnie nagradzana czołowa brytyjska wokalistka jazzowo-soulowa i songwriterka, Zara McFarlane wystąpiła 9 sierpnia w Klubie Wytwórnia. Przed nią na scenie pojawiła się formacja Kasia Pietrzko Trio.

Katarzyna Pietrzko to pianistka i kompozytorka. Studiowała na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego. Jest również wychowanką ZPSM w Bielsku-Białej, skąd pochodzi. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych Kasię charakteryzuje zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność. W Łodzi towarzyszyli jej Piotr Budniak i Andrzej Święs.

Kasia Pietrzko Trio

Zara McFarlane odważnie miksuje ze sobą spiritual jazz, soul, dub czy reggae. Jej debiutancka płyta „Until Tomorrow” ukazała się w 2011 roku, druga – „If You Knew Her” w 2014. We wrześniu 2017 r. Zara powróciła z trzecim albumem „Arise” wydanym (tak samo jak dwa poprzednie) dla niezależnej wytwórni Brownswood Recordings. Na nowej płycie zgłębia swoje jamajskie korzenie i muzyczne dziedzictwo Karaibów, zarówno w kompozycjach, jak i w niezwykłym, czarującym wokalu.

Zobacz także:

Letnia Akademia Jazzu: INTL Jazz Platform (foto)

Letnia Akademia Jazzu: Monika Borzym i Nikola Kołodziejczyk (foto)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *