Letnia Akademia Jazzu 2017 (zakończony)

letniaakademiajazzuW czwartek, 20 lipca o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się kolejna odsłona Letniej Akademii Jazzu. Na scenie pojawią się Radek Nowicki Quartet i Cracow Jazz Collective. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie datę, którą wybierzecie, a także podacie imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Zabawę zakończymy 18 lipca o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osob, których mail rozpoczyna się od andrze… i bogu5…

20.07.2017 (czwartek), godz. 19:00

CZĘŚĆ I: Radek Nowicki Quartet
Radek Nowicki to saksofonista tenorowy i sopranowy. Jest absolwentem Wydziału Jazzu w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat III miejsca na 13th Montecarlo Jazz Soloist Competition. Współtwórca płyty „Pathfinder” Nowicki/Święs/Frankiewicz TRIO, nominowanej do nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” w kategorii Jazzowy Album Roku 2012.
Jako sideman współpracował i występował z wieloma wybitnymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej oraz rozrywkowej: m.in. Zbigniewem Namysłowskim (Big Band), Tomaszem Stańko (w projekcie Peyotl realizowanym z Andrzejem Smolikiem) , Michałem Tokajem, Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Moniką Borzym czy Andrzejem Smolikiem. Występował na wielu festiwalach, takich jak London Jazz Festival, Baku Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Bordeux Jazz Festival, 12 Points Jazz Festival (Dublin) czy Jazzy Colors Jazz Festival (Paryż).
Zespół wystąpi w składzie: Radek Nowicki – Saksofony, Michał Miskiewicz – Perkusja, Katarzyna Pietrzko – Fortepian, Andrzej Święs – Kontrabas.

CZĘŚĆ II: Cracow Jazz Collective
20 lipca na dużej scenie festiwalowej wystąpi młody zespół jazzowy pod przywództwem Mateusza Gawędy – Cracow Jazz Collective. Zespół powstał w Krakowie, gdzie muzycy poznali się na Akademii Muzycznej, co zaowocowało przyjaźnią zarówno na tle muzycznym, jak i personalnym. Niezwykłe zgranie zespołu wynika także z tego, iż jego członkowie współpracują ze sobą na co dzień w wielu formacjach, zaś podobne postrzeganie muzyki w połączeniu z przyjemnością grania przekłada się na odbiór słuchaczy.
Cracow Jazz Collective czerpie garściami ze stylistyki lat 60-tych, inspiracje muzyczne czerpie z dorobku takich gwiazd jazzu, jak John Coltrane, Charles Mingus, Ornette Coleman, Krzysztof Komeda oraz Andrzej Trzaskowski. Zespół tym samym jest idealnym kandydatem do przypomnienia wyjątkowego nagrania „Seant” Andrzeja Trzaskowskiego, któremu poświęci część swojego koncertu. Nowoczesna interpretacja kompozycji Trzaskowskiego w ich wykonaniu pokaże, że nagrania dokonane w Polsce dokładnie 50 lat temu mogą być nadal aktualne i świeże. 
Podczas występu w Wytwórni zespół w głównej mierze zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „No More Drama”, na którą składają się kompozycje Mateusza Gawędy – trzy dramaty jazzowe połączone w jedną całość. Utwory zostały skomponowane koncepcyjnie w taki sposób, by zachować indywidualność każdego z muzyków poprzez otwarcie form, które pozwala miejscami na improwizację.
Skład Zespołu: Cyprian Baszyński – trąbka, Dominik Mietła – trąbka, Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy, Sławomir Pezda – saksofon tenorowy, Bartłomiej Prucnal – saksofon barytonowy, Mateusz Gawęda – pianino, kompozycje, Alan Wykpisz – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *