Krzysztof_Popek_International_Quintet_20120719-982319 lipca w Wytwórni zorganizowano trzeci czwartek tegorocznej Letniej Akademii Jazzu. W ciągu dnia odbyły się warsztaty i jam session z muzykami zespołu Krzysztofa Popka, a po południu wyświetlono drugą cześć filmu Trębacze z cyklu Od raga do rocka z Joe Berendtem.

Wieczorem na scenie pojawił się Krzysztof Popek International Quintet. Krzysztof Popek to czołowy polski flecista jazzowy od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w ankietach miesięcznika Jazz Forum. Pierwsze kroki stawiał na festiwalach Jazz Juniors’82 i Jazz nad Odrą’85 zdobywając na obu nagrody indywidualne. Gra na flecie sopranowym i altowym, a oprócz tego jest kompozytorem, aranżerem oraz liderem wielu swoich formacji. Najbardziej znacząca to Young Power, która zyskała sobie niezwykły rozgłos i popularność.

joomplu:39398

Koncertował w najważniejszych klubach jazzowych w całej Europie, a także na takich festiwalach jak: Warsaw Jazz Summer, Jazz Jamboree, Molde International Jazz Festival, Göttinger Jazzfestival, Leverkusener Jazz Tage, Nancy Jazz Pulsations, Berlin Jazz Tage, Stockholm Jazz and Blues All Stars Festival i wielu innych. W roku 1997 wraz ze swoim Quintetem wystąpił w Bonn na uroczystości przyłączenia Polski do NATO.

/foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl  + tekst na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Letnia Akademia Jazzu 2012: Laboratorium (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012: Story of Polish Jazz (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012 – informacje, program

IV Letnia Akademia Jazzu: Andrzej Olejniczak & Adzik Sendecki Quartet (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Leszek Możdżer (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Tomasz Stańko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9703
Pornografia w Łodzi Kaliskiej (foto)
IMGP3602-Edit
Eliminacje Rockowanie 2017 w Łodzi (foto)
coma_20121123_1779190624
Coma w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*