laj14Już po raz siódmy Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja.

Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na kolejny koncert w ramach festiwalu – 14 sierpnia o godz. 19. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy we wtorek 12 sierpnia o godz.21. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

14 sierpnia 2014, godz. 20.00

Bobo Stenson Trio – „Moja ballada”
Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 20 zł

Podczas VII edycji Letniej Akademii Jazzu Trio Bobo Stensona złoży hołd Krzysztofowi Komedzie, wspaniałemu kompozytorowi i pianiście jazzowemu, pionierowi jazzu nowoczesnego w Polsce.

Trio Bobo Stensona, jeden z najważniejszych składów europejskiej sceny jazzowej, od lat utrzymuje się na czołowej pozycji wśród zespołów wytwórni ECM. Dlaczego? Osobiście można sprawdzić 14 sierpnia w Wytwórni.

Bobo Stenson rozpoczął karierę w 1966 roku, kiedy przeprowadził się do Sztokholmu. Grał z takimi sławami, jak Dexter Gordon, George Russell, Don Cherry i Stan Getz.

Dzięki współpracy z niemiecką wytwórnią płytową ECM (prowadzoną przez  Manfreda Eichera) został członkiem wielu znaczących zespołów; występował na scenie m.in. z Janem Garbarkiem, Charlesem Lloydem i Tomaszem Stańką.

– Kiedy myślisz o trio, zakładasz, że fortepian powinien w mniejszym lub większym stopniu prowadzić skład – mówił Stenson w jednym z wywiadów. – Nigdy nie myślałem w taki sposób o moim zespole. Zawsze wierzyłem, że wszyscy powinni być na równi.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ELVIS-FOTO
Elvis The King w New Yorku (zakończony)
3R_fESTIVAL_plakat
3R Skipper Festival (zakończony)
helios_nmf_legion_600px_mailing_promo
Maraton złych Superbohaterów w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*