Jan_Ptaszyn_Wrblewski_oraz_NDR_Big_Band_20120802-5093W czwartek, 2 sierpnia w Wytwórni odbyło się kolejne spotkanie w ramach  V Letniej Akademii Jazzu. Rano muzycy NDR Big band przeprowadzili warsztaty, o godz. 18:30 rozpoczęła się projekcja filmu Saksofoniści cz.2. Wieczór uświetnił koncert Jan „Ptaszyn” Wróblewski oraz NDR Big Band.

NDR Big Band to orkiestra niemieckiego radia publicznego w Hamburgu. Jej pierwszy koncert jazzowy odbył się w maju 1974 roku w hamburskiej „Fabrik”. Zespół koncertuje na całym świecie, bierze także udział w specjalnych projektach artystycznych, które niekiedy nie mieszczą się w ramach muzyki jazzowej. NDR Big Band sięga również po muzykę polskich jazzmanów. W 2006 r. wraz z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim niemieccy muzycy nagrali płytę zatytułowaną „Jazz From Poland”. Obecnie stałym członkiem zespołu jest polski pianista Władysław „Adzik” Sendecki, instrumentalista wymieniany w pierwszej piątce wirtuozów jazzowego fortepianu na świecie.

joomplu:40125

W czwartek w Łodzi wystąpili wraz z Janem „Ptaszynem” Wróblewski, którego nie trzeba przedstawiać.  Jest saksofonistą, kompozytorem, aranżerem, dyrygentem, publicystą i dziennikarzem radiowym, a przy tym wszystkim nestorem polskiej sceny jazzowej.

Wielbiciele NDR Big Band będą mogli usłyszeć ją w towarzystwie tym razem Władysława „Adzika” Sendeckiego już w ten piąte. 3 sierpnia wyjątkowo kolejna odsłona V Letniej Akademii Jazzu.

/foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl  + tekst na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Letnia Akademia Jazzu 2012: Maciej Obara International Quartet (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012: Krzysztof Popek International Quintet (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012: Laboratorium (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012: Story of Polish Jazz (foto)

Letnia Akademia Jazzu 2012 – informacje, program

IV Letnia Akademia Jazzu: Andrzej Olejniczak & Adzik Sendecki Quartet (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Leszek Możdżer (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Tomasz Stańko (foto)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6416
Janusz Radek w Klubie Wytwórnia (foto)
DSC_6685
Strachy Na Lachy w Wytwórni (foto)
Łona, Weber and The Pimps w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*