laj9Już po raz dziewiąty Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. Tym razem usłyszmy projekty – Beady Belle / Maciej Grzywacz Special Project.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 24 sierpnia o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od jber… darek…


PROGRAM – 25 sierpnia,

GWIAZDY ŚWIATOWEGO JAZZU
CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT
CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

Godz. 19 – część I
Godz. 20.15 – przerwa
Godz. 20.30 – część II

CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

Grzywacz to gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na koncie pięć autorskich płyt. Ostatnia z nich to płyta „Solo, nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrali nowojorscy muzycy: kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn. Grzywacz wystąpi ze specjalnym projektem w międzynarodowym składzie: Jakob Dinsen na saksofonie, Daniel Franck na kontrabasie i Hakon Mjaset Johansen na perkusji.
 
CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

Podczas drugiej części koncertu na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Beady Belle – przedstawicielka niezwykle interesującej norweskiej wytwórni Jazzland. Od czasu debiutu w 2001 r. Beady Belle wraz z zespołem łączyła jazz i acid jazz z brzmieniami elektronicznymi i muzyką pop. Wokalistka i liderka zespołu Beate S. Lech, obdarzona znakomitym głosem i znajomo brzmiącym nad Wisłą nazwiskiem, jest córką mieszkającego w Norwegii polskiego pianisty i skrzypka jazzowego Zdzisława Lecha.

Obecnie Beateskupiła się na solowej karierze i wydała płytę stricte jazzową pod czujnym okiem Bugge Wesseltofta, który odpowiedzialny był za produkcję jej najnowszej, nagranej w Nowym Jorku, płyty.Znajdziemy tutaj nastrojowe i niezwykle stylowe połączenie jazzu, soul oraz norweskich pieśni ludowych. Całość przesycona jest skandynawskim chłodem i melancholią oraz dopracowana w najmniejszym szczególe. Na płycie gościnnie wystąpili również Joshua Redman i Mathias Eick.

Zespół wystąpi w składzie:
Voice: Beady Belle
Bass: Marius Reksjø
Drums: Andreas Bye
Keyboards: Anders Aarum

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tymoteusz8
Tymoteusz wśród ptaków (zakończony)
5-AZ-festiwal---banner
5. AŻ Festiwal (konkurs do 24 listopada)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*