laj9Już po raz dziewiąty Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. Tym razem, 11 sierpnia, usłyszmy projekty Myrczek & Tomaszewski Band: ZAUCHA / Kinga Głyk Trio.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 10 sierpnia o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od lawa… i maria.u…


PROGRAM – 11 sierpnia,

WIECZÓR Z PIOSENKAMI ANDRZEJA ZAUCHY

CZĘŚĆ I: KINGA GŁYK TRIO
CZĘŚĆ II: MYRCZEK I TOMASZEWSKI BAND

Godz. 19 – część I
Godz. 20.15 – przerwa
Godz. 20.30 – część II

Część I: Kinga Głyk Trio

Kinga Głyk 19-letnia, jedyna w Polsce gitarzystka basowa, prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół.Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja”. Mimo młodego wieku muzykowała już z takimi artystami, jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel i wielu innych. Światowej sławy pianista Adam Makowicz powiedział o niej: „Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu”. W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana  w kategoriach: „Nowa nadzieja”, „Gitara basowa”, „Odkrycie roku”. W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE.

Kinga Głyk – bass
Piotr Wyleżol – fortepian
Ireneusz Głyk perkusja
Andrzej Gondek – gitara

Część II: Myrczek i Tomaszewski Band

Myrczek jest laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition (Szwajcaria), Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2010 (Bielsko-Biała), Jazz Voices 2011 (Litwa) oraz Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych 2007 (Zamość). Wydał dwa albumy studyjne: „We’ll Be Together Again” w 2010 roku oraz „Love Revisited”, który  miesięcznik „Jazz Press” nagrodził trzecim miejscem w kategorii Najlepszy Polski Jazzowy Album Roku 2014.

Tomaszewski jest pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem, a także wykładowcą w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest absolwentem tej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian oraz kompozycja i aranżacja. Grand Prix oraz nagrody indywidualne wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, jak Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych, Krokus Jazz Festival. W 2009 r. zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” za płytę „Dedication” z Kwartetem Grzegorza Nagórskiego.

Myrczek i Tomaszewski przyjadą do Wytwórni wraz z jedenastoosobowym zespołem. Wykonają oni najciekawsze przeboje Zauchy z różnych lat jego działalności, wszystkie w nowych aranżacjach. Utwory zostały opracowane na duży skład instrumentalny, aby jak najwierniej oddać ich różnorodność stylistyczną. Oprócz samego dostarczenia rozrywki słuchaczom, celem twórców projektu jest również zaprezentowanie jak wszechstronnym i kreatywnym muzykiem był Andrzej Zaucha.

Skład:

Wojciech Myrczek – wokal
Paweł Tomaszewski – fortepian, instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne
Grzegorz Kańtoch – perkusja
Tomasz Kańtoch – gitara basowa
Adam Szewczyk – gitara elektryczna
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
Paweł Siembieda – trąbka
Marek Podkowa – saksofon
Szymon Białorucki – puzon
Ewa Gil – pierwsze skrzypce
Agata Zamirska – drugie skrzypce
Katarzyna Dubaniowska – altówka
Zuzanna Makles – wiolonczela

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2014-04_mocne_kino_406
ENEMEF: Mocne Kino (zakończony)
banksy
Przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego (zakończony)
DSC_3946
contem.ucha w Filharmonii Łódzkiej (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*