letniaakademiajazzuJuż po raz ósmy Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja.

Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na pierwszy koncert w ramach festiwalu – 2 lipca o godz. 19. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 1 lipca o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których mail rozpoczyna się od darek-, maciej… m.kacz… ziemen… aniaba..

02.07.2015 godz. 19:00 (czwartek)
8 Letnia Akademia Jazzu: Konglomerat Big Band

Organizator: Fundacja Wytwórnia

Bilet: 25 zł (obowiązuje na wszystkie wydarzenia dnia)

Karnet: 150 zł – normalny, 140 zł – ulgowy (dziewięć wieczorów, wszystkie wydarzenia 8 LAJ)
 

VIII Letnią Akademię Jazzu otworzy koncert warszawskiej orkiestry jazzowej, skupiającej wybitnych kompozytorów i wykonawców polskiej sceny jazzowej. 2 lipca Konglomerat Big Band zaprezentuje w Wytwórni utwory Zbigniewa Seiferta, wybitnego skrzypka jazzowego, nazywanego Johnem Coltranem skrzypiec, w aranżacjach przygotowanych specjalnie na festiwal.

Zespół Nikoli Kołodziejczyka (tegorocznego laureata nagrody Fryderyk) i Michała Tomaszczyka zrzesza muzyków wyróżniających się osiągnięciami i talentem na polskiej scenie jazzowej. Przy Łąkowej 29 zaprezentują się młodzi, pełni energii wybitni artyści, którzy są wizytówką współczesnej muzyki jazzowej w Polsce. 46 lat po założeniu Studia Jazzowego Polskiego Radia ponownie powstaje w Warszawie środowisko muzyczne, skupiające młodych jazzmanów, którzy tworzą i wykonują współczesną muzykę na europejskim poziomie.

Orkiestra nawiązuje do tradycji Studia Jazzowego Polskiego Radia – zespołu Jana Ptaszyna Wróblewskiego; chce zapewnić najlepszym w Polsce muzykom jazzowym przestrzeń do wspólnego tworzenia muzyki i pracy kompozytorskiej. Z powstałym w 1968 roku Studiem Jazzowym PR związani byli m.in. Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Seifert, Adam Makowicz, Wojciech Karolak, Andrzej Trzaskowski
 
Skład ten łączył najwybitniejszych polskich improwizatorów z najlepszymi radiowymi muzykami bigbandowymi. Podczas VIII edycji LAJ pragniemy przypomnieć historię tego niezwykłego składu, którego rola w historii polskiego jazzu jest nieoceniona. Podobnie jak w tamtych latach Nikola Kołodziejczyk wraz z Michałem Tomaszczykiem stworzyli stały zespół, w którego skład wchodzą najlepsi polscy instrumentaliści, wyróżniający się absolwenci polskich uczelni muzycznych o profilu klasycznym i jazzowym.

W Wytwórni zespół zaprezentuje utwory Zbigniewa Seiferta w nowych aranżacjach na duży skład. Będzie to prapremiera kompozycji Seiferta w takim wydaniu. Serdecznie zapraszamy.

skład:

Nikola Kołodziejczyk

Przemysław Florczak

Mariusz Kozłowski

Michał Łuka

Mirek Żabski

Bartek Smorągiewicz

Damian Marat

Maurycy Idzikowski

Łukasz Korybalski

Robert Murakowski

Michał Tomaszczyk

Jacek Namysłowski

Szymon Białorucki

Piotr Wróbel

Jan Smoczyński

Paweł Biderman

Andrzej Święs

Bogusz Wekka

Sebastian Kuchczyński

Koncert będzie transmitowany przez Internet


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
samokhinband3
Weekend w New Yorku (zakończony)
morriahwood
Moriah Woods w Żarty Żartami (zakończony)
vieira
Nancy Vieira w Wytwórni (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*