laj14Już po raz siódmy Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja.

Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na drugi koncert w ramach festiwalu – 10 lipca o godz. 19. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 9 lipca o godz.17. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

konkurs zakończony


Część I: Karen Edwards Trio

Część II: „Spring Suite” (komp. Jarek Śmietana) – Radomska Orkiestra Kameralna oraz kwintet jazzowy, dyr. Wiesław Pieregorólka

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 20 zł

Część I:

Karen Edwards Trio


Karen Edwards to wokalistka , pianistka i kompozytorka. Urodzona w Południowej Karolinie artystka pierwszą edukacje muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła Baptystów.

Już od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się jej główną inspiracją. Karen Edwards ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką, wielokrotnie nagradzaną „Grammy Award for Jazz Performance”.

Współpracowała z wieloma artystami światowej sławy, jak: Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett i Pharoah Sanders. Ostatnio współpracowała przez dłuższy okres ze słynnym Prince’m.

Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych, gdzie oprócz koncertów zagrała w kilku filmach muzycznych również jako aktorka.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity „show ”.

Od kilku lat współpracuje z Jarkiem Śmietana i jego zespołem, z którym zagrała wiele koncertów w całej Europie i na Bliskim Wschodzie.

Ostatnio ukazała sie płyta CD „Karen Edwards & Jarek Śmietana Everything Ice”.

W Wytwórni wystąpią:

Karen Edwards – wokal, fortepian

Marcin Lamch – kontrabas

Adam Czerwiński – perkusja

Część II:

Spring Suite”

komp. Jarek Śmietana

Radomska Orkiestra Kameralna oraz kwintet jazzowy

dyr. Wiesław Pieregorólka

Zachęcony ogromnym sukcesem pięcioczęściowego utworu „Autumn Suite” (znakomite krytyki, nominacja do nagrody „Fryderyk 2004”, kilkadziesiąt wykonań na całym świecie – w tym także w Australii, entuzjastyczne przyjęcie przez słuchaczy) Jarek Śmietana zdecydował się kontynuować cykl suit napisanych na orkiestrę kameralna , kwintet dęty i kwintet jazzowy. Kolejnym utworem w tym charakterze jest czteroczęściowa „Spring Suite”, napisana na przełomie 2008 i 2009 roku.

W odróżnieniu od „Autumn Suite” nowy utwór powstał w oparciu o pełną orkiestrę symfoniczną i kwintet jazzowy (można go także wykonać z kameralnym składem orkiestry).

W sensie stylistycznym utwór jest z pogranicza muzyki jazzowej i symfonicznej. Suita łączy elementy jazzowej improwizacji trzech solistów (gitara, saksofon, fortepian) z sekcją rytmiczną (kontrabas i perkusja) oraz barwnymi , czasem delikatnymi, a czasem potężnymi partiami orkiestrowymi, co w efekcie daje nowe spojrzenie zarówno na muzykę klasyczna, jak i na jazz.

Autor zwrócił szczególna uwagę na operowanie nastrojem i kolorem muzyki – tak, aby utwór był impresją na temat wiosny.

Pierwsza część suity „March” delikatnie wprowadza w klimat kończącej się zimy, z optymistyczną kantyleną na temat budzącej się do życia przyrody.

Druga część „April” to refleksyjna ballada pełna nadziei i pozytywnych wibracji.

Trzecia część „May” to żywa i kolorowa impresja, oznajmiająca zwycięstwo wiosny nad odchodzącą zimą.

Czwarta część „Słoneczny poranek” to monumentalny finał suity, optymistycznie oznajmiający niedługie nadejście lata.

Premiera „Spring Suity” odbyła się w 2010 roku 29 marca w Katowicach, z udziałem orkiestry symfonicznej NOSPRu i zakończyła się owacjami na stojąco oraz bardzo pochlebnym przyjęciem krytyki. Koncert w Wytwórni ma szansę wywołać równie wielkie emocje.

W Wytwórni wystąpią:

Radomska Orkiestra Kameralna oraz

kwintet jazzowy w składzie:

Maciej Sikała – saksofon

Piotr Wyleżoł – fortepian

Marek Napiórkowski – gitara

Marcin Lamch – kontrabas

Adam Czerwiński – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
moizm
Tomek Makowiecki w Wytwórni (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*