Letni Festiwal Operetki i Musicalu

Od 26 czerwca do 11 września Teatr DOM zaprasza na Letni Festiwal Operetki i Musicalu. Bilet na każdy koncert kosztuje 50/60 zł.

Program:

26 czerwca – Strauss Gala i inni

Publiczność usłyszy obdarzonych wspaniałymi głosami wybitnych solistów: Naire Ayvazyan i Kamila Rocha Karolczuka. Towarzyszyć im będą niezwykli instrumentaliści, występujący na co dzień na największych scenach i estradach w Europie. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Będą najsłynniejsze arie z operetek: „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron cygański” i wiele innych. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duety wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, „Co się dzieje, oszaleje” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”.

17 lipca – Broadway Show

Wyjątkowa propozycja koncertowa, dedykowana słuchaczom lubiącym dynamiczne i pełne akcji widowisko. Taniec, śpiew oraz urzekająca gra aktorska łączą się w scenariuszu opartym na przebojach prosto z Nowojorskiego Broadwayu. Seks, pieniądze, zdrada, pożądanie – czyli wszystko na czym kręci się świat. Bohaterkami akcji są kobiety piękne, wyraziste o odmiennej urodzie i temperamentach. Koncert składa się z największych przebojów Broadwayu: piosenek z musicalu „Cabaret”, „Nine”, „Koty”, „Upiór w operze” czy „Skrzypek na dachu”.

31 lipca – Rendez Vous z Operetką

Widowisko operetkowo-musicalowe. Przepiękne arie, duety oraz tercety, zaśpiewane przez wspaniałych solistów operowo-operetkowych. Będą najbardziej znane arie operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie oraz piosenki Jana Kiepury. W tym Koncercie Kamil Roch Karolczuk – Tenor, pójdzie na rendez-vouz z przepięknymi sopranistkami Martą Pagacz – Janik oraz Joanną Wojtaszewską przy akompaniamencie kameralnego zespołu Straussowskiego. A cały koncert poprowadzi lektor i dziennikarz telewizyjny Michał Czaplicki.

14 sierpnia – Tenorów dwóch i ona

Dwóch amantów i przepiękna sopranistka – taki skład to gwarancja dobrze spędzonego czasu, przy najpiękniejszej muzyce, jaką jest operetka i musical. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane arie, duety oraz tercety operetkowe i musicalowe w wykonaniu wybitnych artystów operetkowych. Towarzyszyć im będzie wspaniały zespół Straussowski, a koncert poprowadzi lektor i dziennikarz telewizyjny.

28 sierpnia – Trzech Tenorów

Koncert „TRZECH TENORÓW” Jest znany na całym świecie za sprawą wybitnych tenorów Luciano Pavarotti, Plácido Domingo oraz José Carreras. The Three Tenors podbiło serca melomanów na całym świecie. Zapraszamy Państwa serdecznie na Koncert Trzech Tenorów, który programowo nawiązywać będzie do Gali z udziałem trzech największych tenorów świata. Podczas koncertu usłyszą Państwo obdarzonych pięknymi głosami, wybitnych śpiewaków operetkowych, solistów Polskich i europejskich scen muzycznych. Wystąpią trzej znakomici tenorzy: Tomasz Białek, Michał Mielczarek i Kamil Roch Karolczuk. Towarzyszyć im będą wspaniali kameraliści scen Polski i Europy. Tego koncertu nie można przegapić. Zabrzmią największe przeboje operetki, musicalu oraz pieśni neapolitańskich a także piosenki rangi światowej.

11 września – Operetki Czar

Wszystko to, co najlepsze w operetce i operze podane na najwyższym poziomie. Najbardziej znane i lubiane arie i duety operowe, operetkowe oraz musicalowe, pieśni neapolitańskie a także piosenki Jana Kiepury. Na koncercie znakomici soliści przeniosą Państwa w zaczarowany świat muzyki, tej najbardziej szlachetnej, a znakomity zespół Straussowski, zagra przepiękne walce i czardasze. Cały koncert poprowadzi z elegancją i kindersztubom, ale również z humorem lektor i dziennikarz telewizyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *