leszek-dlugoszW niedzielę, 4 grudnia w Teatrze Małym wystąpi legendarny bard, Leszek Długosz. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na te wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W treści wpiszecie „Bard”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety oraz swoje imię i nazwisko.

Zabawę zakończymy w sobotę (3 grudnia), o godz. 14. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail. 

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, bilety otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od renif…

Leszek Długosz – ur. 18.06.1941 w Zaklikowie, na Lubelszczyżnie, tamże, w miasteczku nad Sanną, pobierał nauki pierwsze i ukończył Liceum Ogólnokształcące.

’Jest zodiakalnym bliźniakiem, mężem, (żona Barbara, w latach 65 – 70 kierownik organizacyjny Piwnicy pod Baranami) ojcem dwóch synów – Michał i Wojtek – zajmujących wybitne pozycje w dziedzinie muzyki techno , hip hop. – Pasjonuje się pływaniem, uprawia je czynnie od lat. Przez 15 lat był panem i opiekunem bulterierki Brandy. (Publikującej teksty pod własnym szyldem, w uniwersyteckim miesięczniku ”Alma Mater”, w  dziale Uniwersalia)

Od roku poświęca się pracy opiekuńczo wychowawczej suki Grandy. Także bulterierki, będącej ”poniekąd klonem” Brandy. Pytany o zainteresowania, tzw. hobby, odpowiada ( i podtrzymuje tak do dziś) ”- i s t n i e n i e – możliwości, granice.” Dla porządku dodam jeszcze, że piosenkarz jest też: Laureatem nagrody artystycznej Miasta Krakowa, stypendystą Rządu francuskiego. W swoim dorobku posiada słuchowiska, szereg programów poetycko – muzycznych radiowych i telewizyjnych.( w Redakcji Edukacyjnej TVP cykl ”Literatura według Długosza”) Autor kilkunastu tomików poetyckich, między innymi :”Lekcje rytmiki”1973, Wydawnictwo Literackie (debiut),” Lekkie popołudnie”1989 WL, ”Gościnne pokoje Muzyki” 1992, ”Z tego co jest”1996 (wybór) Wydawnictwo Dolnośląskie, ”Dusza na ramieniu” wybór wierszy i piosenek wraz z  płytą.

Opublikował kilka autorskich płyt.

” Leszek Długosz ” ( LP Muza 1980)
” Leszek Długosz ” ( LP Muza 1985 )
La poussiere de l`ete ( LP Muza 1986)
” Leszek Długosz ” ( LP Muza 1988 )
The Best Of… ( Cd Polskie Nagrania !993 )
„Leszek Długosz ” ( CD Quazar 1995 )
W Czarnolesie ( CD Quazar !998 )
Także i ty – złota kolekcja ( CD Pomaton 2oo1 )
Dusza na ramieniu ( CD WL 2003)
Na Rynku usiąść w Kazimierzu ( Sing. L-Print 2004)

Występował z recitalami w większości krajów europejskich, także w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, na Syberii. Jako aktor wystąpił w kilku filmach ( w III części nocy i Na srebrnym globie A. Żuławskiego) Dał się poznać jako felietonista, głównie w Czasie Krakowskim i w Plusie Minusie (dodatku kulturalnym Rzeczypospolitej, zamieszczając tam swoje Kroniki Długosza). Prowadzi warsztaty poetyckie w Studium Artystyczno Literackim przy U J.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
helios_nmf_halloween_600x600px_v01_promo
Maraton Halloween w Heliosie (zakończony)
Teatr Baniek Mydlanych w Teatrze DOM (zakończony)
Powrót Bena w Cinema City (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*